Mūsu skolā š.g. 31.martā norisinājās skolēnu uzvedumu konkurss ,,Galvenā vērtība dzīvē – stipra un mīloša ģimene’’. Konkursā piedalījās Daugavpils 16.vidusskola, 17.vidusskola un 11.pamatskola.

Daugavpils 17.vidusskolas iecere bija parādīt, cik svarīga dzīvē ir gan ģimene, gan labi, uzticami un izpalīdzīgi draugi. Viņi iestudēja Z.Ērgles grāmatas ,,Starp mums, meitenēm, runājot” fragmentu. Uzvedumu iestudēja skolotājas Jūlija Vaikule un Ludmila Frolova.
Daugavpils 16.vidusskolas skolēni pievērsa uzmanību attiecību kvalitātei ģimenē – vai ģimenes locekļi prot viens otru cienīt, atbalstīt, palīdzēt vai tikai izmantot, lai pašam būtu ērtāk dzīvot.Iestudējuma autores un režisores  - skolotājas Ārija Pauliņa un Inese Suhane.
Daugavpils 11.pamatskolas skolēni rādīja A.Brigaderes lugas ,,Sprīdītis” iestudējumu, pievēršoties vienmēr aktuālajai tēmai – nekur nav tik labi kā mājās. Šo priekšnesumu sagatavoja skolotājas Ināra Jasķeviča un Olga Bančenkova.

Arī Daugavpils 13.vidusskolas skolēni bija sagatavojuši priekšnesumu, kaut arī paši konkursā nepiedalījās. 8.a klases skolēni kopā ar savu klases audzinātāju Ilgu Gurovu izmēģināja savus spēkus mūzikla veidošanā, izmantojot R.Paula komponētās dziesmas, kā arī 8.a klases skolnieces Nadeždas Orlovskas sacerēto dziesmu ar V.Plūdoņa vārdiem ,,Lai līgo lepna dziesma!”. Mūzikla iecere ir pievērst uzmanību mūsdienās tik aktuālajai tēmai par ģimenēm, kuras dažādu apsvērumu dēļ spiestas dzīvot šķirti.

Uzvedumus vērtēja nopietna žūrija, kuras sastāvā bija Daugavpils Teātra aktrise Karina Sidina, Daugavpils izglītības metodiķe latviešu valodas jautājumos Ilona Bohāne un Daugavpils 13.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Vineta Upeniece. Konkursā uzvarēja Daugavpils 11.pamatskola, 2.vietu ieguva Daugavpils 16.vidusskola, bet 3.vietu – Daugavpils 17.vidusskola.

Paldies visiem par atsaucību un ieguldīto darbu!

Sagatavoja latviešu valodas un literatūras MK vadītāja Ilga Gurova