INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

Mēs dzīvojam apbrīnojami mainīgā pasaulē. Bet šajā mainīgajā pasaulē ik gadu izmirst kāda valoda. Grūti tam noticēt, bet tas tā ir. Kas būtu jādara, lai savu valodu saglabātu?

Daugavpils 11. pamatskolas pedagogi konkursa “ Ceļojums pa valodām” ievadā minēja, ka, tikai cienot citu valodu, cenšoties to saprast un pieņemt, var saglabāt savu valodu. Tāpēc konkursa mērķis bija pievērst uzmanību valodu daudzveidībai, protams, arī savai valodai.

11 pilsētas 6. klašu komandas devās ceļojumā pa Valodu pasauli, apstājoties dažādās pieturās. Skolotāji katrā pieturā piedāvāja skolēniem radošus un interesantus uzdevumus. 

Franču valodas pieturā skolēniem vajadzēja salikt puzli un nosaukt puzlē attēloto vēsturisko personību. Mūsu 6. klases skolēni – Iļja Balaško, Anna Griņeviča un Samanta Razmute – teicami tika galā ar uzdevumu, nosaucot Napoleonu Bonapartu.
Krievu valodas pieturā skolēni minēja krustvārdu mīklu, atcerējās pasaku varoņus. Tagad viņi zina turīgo tirgotāju Sadko, kurš bija nokļuvis zemūdens valstībā.

Diezgan grūts uzdevums bija Angļu valodas pieturā: garš teksts, bet uzdevuma izpildes laiks – 8 min. Skolēniem pēc teksta satura vajadzēja uz spēles laukuma izkārtot personāžus.

Latviešu valodas pietura skolēnus sagaidīja ar frazeoloģismiem. Vajadzēja atminēt frazeoloģismos izlaistos vārdus. Jāsaka, ka nav nemaz tik vienkārši izprast citas tautas frazeoloģismus, jo itin bieži tie  nelīdzinās dzimtās valodas frazeoloģismiem. Mūsu skolēni  ar  šo grūto uzdevumu tika galā.

Spāņu valodas pieturā skanēja arī dziesmas. Tā kā mūsu skolas sienās skan mūzika, arī šai pieturā piedāvātais uzdevums mums bija pa spēkam. Skolēni iemācījās spāniski sasveicināties un atvadīties.

Skolēniem konkurss patika, bet vēl lielāks prieks bija par iegūto 2. vietu. Liels paldies skolēniem un viņu skolotājiem: latviešu valodas skolotājiem Vinetai Upeniecei un Sergejam Sokolovam, krievu valodas skolotājai Valentīnai Titokai un angļu valodas skolotajai Žannai Papenokai.

   
Informāciju sagatavoja krievu valodas un literatūras skolotāja Valentīna Titoka