×

Error

[sigplus] Critical error: The Graphics Draw (gd) or ImageMagick (imagick) image processing library has to be enabled in the PHP configuration to generate thumbnails.

[sigplus] Critical error: The Graphics Draw (gd) or ImageMagick (imagick) image processing library has to be enabled in the PHP configuration to generate thumbnails.

Jaunajā mācību gadā astotās klases brauca izzinošā ekskursijā uz Anīkščiem. Anīkšči – tā ir kūrorta teritorija Austrumlietuvā, kurā kultūra, daba un izklaides savijas un sniedz tūristiem iespēju atklāt un iepazīt daudz interesantu lietu, kā arī piedzīvot neaizmirstamus mirkļus.

Pirmā apstāšanās vieta bija Šeimīnišķēļu pilskalnā. Pēc arheoloģiskiem atradumiem pirmie iedzīvotāji Anīkšču apkārtnē jau bijuši 9000 g. p.m.ē. Pie pilsētas atrodas Šeimīnišķēļu pilskalns, viena no visizpētītākajiem pilskalniem Lietuvā. Arheoloģiskie atradumi liecina, ka 13.-14.gs. šeit atradās koka pils. Daži vēsturnieki to saista ar vienīgo vēsturiskajos dokumentos minēto Mindauga pili Voruta.
Otrā apstāšanās vieta bija Aniksčju tautas mākslinieka S. Petrashka (1935-  2009), muzejā izstāžu zālē, kur atklāta pastāvīga akmens darbu ekspozīcija. Pateicoties unikālajai šī mākslinieka tehnikai, smilšu putekļu līmēšanai viņš iemūžināja savas dzimtenes - Lietuvas valsts simbolus un ainavas.

Trešais apskates objekts bija Anīkšču dzelzceļa muzejs. Muzeja kompleksā atrodas divstāvu stacijas ēka, kā arī ūdenstornis, preču noliktavas, plašais ar akmeņiem bruģētais laukums. Muzeja apmeklētāji var ieraudzīt dažādus ar šaursliežu dzelzceļu saistītus eksponātus, noklausīties interesantu gida stāstījumu, braukt ar rokas drezīnu.

Ceturtais apskates objekts bija Anīkšču vasaras jaunums – Labirintu parkā esošā APGĀZTĀ MĀJA. Lai gan sākumā ir nepatīkami pa to staigāt, turklāt nedaudz reibst galva, aprodot šī izklaide neatstāj vienaldzīgu.
Pēdējā pieturvieta bija pagājušajā gadā viens no visvairāk tūristu apmeklētākajiem objektiem Lietuvā – pastaigu taka koku galotnēs, kas ir atzīta pasaules mērogā un 2016. gadā ieguva pirmo vietu pasaules tūrisma inovāciju konkursā, kurš norisinājās Madridē. Tā ir 300 metru gara taka, kuras augstākais punkts sasniedz 21 metru. Taka, kas izveidota no tērauda un betona konstrukcijām, apmeklētājus vilina ar iespēju palūkoties uz seno Anīkšču mežu no augšas. Klejojot pa koku galotnēm, ir iespēja redzēt Sventājas upi, Anīkščius un ceļus uz pilsētu, no putna lidojuma.

Šī bija ne tikai vasaras pēdējā siltā un saulainā diena, bet arī iespaidu un dažādu interesantu vietu un faktu izzināšana.

 

Ģeogrāfijas un mājturības skolotāja Dace Vereba

 

{gallery}../images/notikumi/2018_09_21_ekskursija_8a/{/gallery}

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine