×

Error

[sigplus] Critical error: The Graphics Draw (gd) or ImageMagick (imagick) image processing library has to be enabled in the PHP configuration to generate thumbnails.

[sigplus] Critical error: The Graphics Draw (gd) or ImageMagick (imagick) image processing library has to be enabled in the PHP configuration to generate thumbnails.

No 25. līdz 27. septembrim visi interesenti tika aicināti uz 13. Daugavpils Zinātnes festivālu, kura laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīt aizraujošo zinātni. Festivāla mērķis ir vienkāršā, uzskatāmā un saprotamā veidā izglītot sabiedrību par aktuālām tēmām, kā arī rosināt jauniešus pievērsties zinātniskiem pētījumiem.

Daugavpils Zinātnes festivāla laikā ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties sev interesējošā aktivitātē, piemēram, izbaudīt krāsu terapiju, iepazīt aizraujošo valodu pasauli, ielūkoties ģenētiku ikdienas darbos, piedalīties dažādās meistarklasēs, uzzināt par aizraujošo ekspedīciju džungļos, izmēģināt spēkus biznesā, kā arī apmeklēt citas aktivitātes.

Mūsu skolas 7.A un 8.A klases skolēni 27.septembrī pievienojās ģeogrāfijas skolotājai Dacei Verebai un apmeklēja aizraujošo A.Barševska stāstījumu un fotoprezentāciju par DU biologu piedzīvoto ekspedīcijā Filipīnu arhipelāgā Mindanao salas džungļos.
A.Barševskis pastāstīja, ka piedaloties starptautiskā projektā, tika uzrakstīts sadarbības projekts ar Mindanao universitāti, lai dalītos pieredzē par kukaiņu pētīšanu. Pirmais brauciens uz Mindanao salas džungļiem notika šī gada martā. Filipīnas džungļos ir ļoti daudz indīgu dzīvnieku un ļoti daudz endēmu sugu, kas nav sastopamas nevienā citā vietā. No visiem dzīvajiem organismiem atklāti un izpētīti ir tikai 20 %. Džungļi ir ļoti koši un krāsaini, bet tajā pašā laikā ļoti bīstami.

A.Barševska stāstījums un fotoprezentācija par Mindanao salas džungļiem bija ļoti interesanta un aizraujoša ne tikai skolotājiem, bet arī skolēniem.

Skolotāja Dace Vereba saka lielu paldies visiem kuri pievienojās.

{gallery}../images/notikumi/2018_09_27_zin_fest/{/gallery}

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine