INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

Mūsu skolā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās perkusionisti Nils Īle un Maija Sējāne Īle ar izglītojošu, muzikālu darbnīcu ritma un skaņu pasaulē, kurā caur kopīgu instrumentu saspēli skolēni no 8.a un 9.a klases un jaunieši no 10. un 11. klases tika iepazīstināti ar dažādiem perkusiju instrumentiem no visas pasaules, iepazina skaņas daudzveidīgo burvību, guva pirmās iemaņas ritma spēlē, iepazinās un izmēģina dažādu tautu mūzikas instrumentus (perkusijas).

Kas ir perkusijas: Perkusijas ir mūzikas instruments, kas rada skaņu piesitot pie tā, pakratot, berzējot vai jebkādi citādāk izraisot vibrācijas. Perkusijas sevī ietver arī netradicionāla veida instrumentus kā piemēram balsi, ķermeni, (dabā iegūtus materiālus) – riekstus, izkaltētus ķirbjus, kokus, akmeņus, ūdeni, zirga pakavus utt. (http://www.nilsilestudio.lv/piedavajam/skolam/)

Ko šī muzikālā ekskusija attīsta bērnos: Koordinācijas spējas, uzdrošināšanos, ieklausīšanās prasmi, spēju sastrādāties komandā, ritma izjūtu, radošo fantāziju, iemaņas improvizācijā, intelektuālo domāšanu.

Ekskursija ritmu un skaņu pasaulē spēj iedvesmot skolēnus turpināt attīstīt sevi muzikālā jomā. (http://www.nilsilestudio.lv/piedavajam/skolam/) Nils un Maija Īles mums 10. klasei deva iespēju pavadīt lielisku laiku un vairāk iepazīt mūziku no cita skatupunkta. Mums ļoti patika viņu radītā atmosfēra, tā bija radoša un draudzīga, Bija ļoti interesanti izmēģināt daudzus neredzētus instrumentus, kā arī kopīgi veidot uzmundrinošu un nomierinošu mūziku.

Šī mums bija ļoti vērtīga pieredze. Katram vajadzētu kādreiz satikt tādu cilvēku kā Nils un Maija Īles. Viņu harizma, enerģija, radītā atmosfēra, kas virmo ap viņiem, tā ir īsta bauda dvēselei.

Sagatavoja Dace Vereba, 10.klases audzinātāja