INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

Saldējums! Mmmm... Dzirdot šo vārdu, ikvienam uzreiz uzlabojas garastāvoklis un mutē aktivizējas garšas kārpiņas. Cik brīnišķīgi, ja saldējums pats atbrauc ciemos! Vai tas ir iespējams? Jā! 2020.gada 15.oktobrī projekta LSS ietvaros uz Daugavpils 13.vidusskolu pie 4.un 5.klašu skolēniem devās Ikšķiles Saldējuma darbnīca, kuru bērni gaidīja ar lielu nepacietību un neviltotu prieku.

Aktivitātes laikā skolēni iepazinās ar saldējuma ražošanas iekārtām, uzzināja šī burvīgā kāruma pagatavošanas receptes un dažus noslēpumus, kā arī atklāja Ikšķili kā ļoti interesantu un skaistu ceļojuma galamērķi ar tādām neparastām vietām kā Daugava un tās salas, kuras brīžiem pazūd zem ūdens, bet brīžiem atkal ir pieejamas jaukām pastaigām. Darbnīcas vadītāja ļoti aizraujoši stāstīja par saldējuma motīva izmantošanu dažādās dzīves jomās – gan mākslā, gan kurpju dizainā, gan reklāmā, kas deva iespēju paskatīties uz saldējumu nevis kā kārumu, bet gan kā iedvesmas objektu.

Vislielāko prieku bērniem sagādāja saldējuma degustācija, kura pagatavošanu viņi paši arī varēja vērot. Tas bija gaisīgs saldējums ar īstu zemeņu garšu. Arī plombīra saldējums ar šokolādes un ogu sīrupa piedevu bija neizsakāmi garšīgs!

Arī paši bērni atzina, ka pasākums bija ,,foršs, interesants un izzinošs’’. Bet visvairāk viņiem patika tas, ka saldējumu varēja arī nogaršot, skolēni izteica vēlēšanos:,,Kaut biežāk pie mums brauktu tādas ,,garšīgas’’ darbnīcas!

Sagatavoja Vineta Upeniece