Skolas soma LV100 krasains

“Latvijas Skolas Soma” (LSS) projekta ietvaros 7.b klases skolēni apmeklēja virtuālo ekskursiju uz Iluzionisma teātri un muzeju. Nodarbības “Iluzionisma teātris un muzejs “Mystero”” laikā burvju mākslinieki Dace un Enrico Pecoli (Pezzoli) iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un šīs jomas attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē. Skolēni varēja izzināt oriģinālā iluzionisma skatuves mākslas žanra daudzveidību un izteiksmes līdzekļus. Skolēni uzzināja, kāds bija pirmais populārākais burvju triks pasaulē, redzēja tā demonstrējumu, bija liecinieki cilvēka levitācijas iespējamībai un bija daļa no “trīsgalvainās Amazones džungļu puķes” ilūzijas.

Skolēni ieskatījās iluzionisma vēsturē Latvijā, uzzināja par spilgtākajiem Latvijas iluzionistiem 19. gs. un 20. gs sākumā. Virtuālās ekskursijas laikā skolēniem bija dota iespēja izstaigāt maģisko Iluzionisma muzeju, – teātri divos stāvos, kā arī ieskatīties slavenā amerikāņu iluzionista Hudini atslēgu noslēpumu kambarī un uzzināt, kurš burvju mākslinieks pirmais izdomāja burvju Kino triku. Skolēnu atsauksmes pierāda to, ka nodarbība bija interesanta un aizraujoša:

- Man patika virtuāli doties ekskursijā. Es uzmanīgi un ar prieku vēroju burvju trikus. Ekskursija mudināja izmēģināt trikus(.Samanta Razmute)

- Es noskatījos video ekskursiju pa burvju muzeju "MYSTERO". Mums stāstīja un parādīja dažādus jaunus un ļoti vecus trikus un ilūzijas. Mums pastāstīja arī paša muzeja vēsturi. Visvairāk man patika fokuss, kad, pateicoties gaismai un stiklam, rodas ilūzijā, ka blakus aktierim ir spoks.(Olesja Lapkovska)

-Es saņēmu daudz interesantas un nezināmas informācijas. Es redzēju daudz jaunu triku. Man patika, ka tika atklāti dažu triku noslēpumi.(Pāvels Kuzmins)

- Man ļoti patika šī ekskursija, tā ir ļoti interesanta un informatīva. Man bija ļoti interesanti, viss tika izstāstīts loģiski un pareizā secībā. Runa bija skaista, bet tajā pašā laikā saprotama. Tas bija ļoti aizraujoši, es gribētu to redzēt reālajā dzīvē!(Lika Domaņina)

-Man bija interesanti noskatīties, jo es uzzināju daudz jauna. Es uzzināju ne tikai par fokusiem ,bet ari par to ka tie parādās un kāda attieksme bija pret iluzionistiem dažādos laikos. Noskatīšanās laikā man nebija garlaicīgi nevienu minūti.(Iļja Balaško)

- Man ļoti patikā nodarbība, jo es uzzināju ļoti daudz jaunas informācijas. Mani pārsteidza tas, ka cilvēki jau ļoti sen varēja taisīt tik sarežģītus trikus. Mani nobēdināja tas, ka viduslaikos – talantīgos iluzionistus dedzināja uz ugunskura.(Anna Griņeviča)

 

Sagatavoja: Žanna Papenoka