INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

2021.gada 10.novembrī klases stundas laikā 8.a klases skolēniem bija iespēja noskatīties izrādi “PuSHkins.Dzīvs”, ko piedāvāja Rēzeknes teātris "Joriks". Radošā komanda: režisors – Edvīns Klimanovs, scenogrāfija – Jeļizaveta Sidorova, lomās: Tatjana Suhiņina - Pecka, Larisa Beilo, Larisa Ščukina, Vladimirs Petrovs, Genādijs Voronovs, Aivars Pecka.

“Mēs ļoti bieži nevaram saprast, kādēļ mums skolā māca to, kas, mūsuprāt, dzīvē nebūs vajadzīgs. Izrāde stāsta par parasto cilvēku un viņa neparastajām attiecībām ar Puškinu. Neizpratne, kāpēc ir jālasa un jāmācas par Puškinu. Problēmas mīlestībā, arī dēļ Puškina un galvenā varoņa naids pret rakstnieku, bet galu galā, no naida līdz mīlestībai ir viens solis. Galvenais varonis līdz kaula smadzenēm ienīst Puškinu, bet zina par viņu visu…”

Kā parasti bija skolēni, kuriem luga patika un tādi, kuriem nē. Daži no viņiem atzīmēja, ka tas ir labs veids, kā uzzināt kaut ko jaunu par rakstnieku. Izrāde skolēniem ir viegli uztverama, jo aktieri paši iejūtas skolēnu lomā.
No skolēnu komentāriem:

“Man tas patīk. Mūsdienīga ideja, pozitīva un nav garlaicīga. Skaists skatuves dizains, cilvēki spēlēja savu lomu ar dvēseli. Interesanta ir informācija, piemēram, par Puškina dueli ar Dantesu.”
“Man nepatika, jo man nepatīk šāds humors, bet man patika viena lieta, ka par Puškinu var uzzināt kaut ko jaunu. Viss sižets ir saistīts ar faktu, ka galvenā varoņa svarīgie notikumi ir saistīti ar Puškinu, tikšanos ar meiteni, skolu, bērnudārzu utt.”

“Izrāde man ļoti patika, jo senie dzejnieki, rakstnieki un mūziķi noteikti ir talantīgi un viņu darbi ir apbrīnas vērti, taču ir arī ne mazāk talantīgi mūsu laika rakstnieki, dzejnieki un mūziķi, un seno radītāju nezināšanai nevajadzētu likt vienādības zīmi ar apvainojumu.”

“Man patika. Bija interesanti vērot aktierus. Lugā bija dziesmu fragmenti un es uzreiz atgādināju, kad vecāki dziedāja dziesmu “Lai vienmēr saulīte …”

 

afisha