Saskaņā ar Trauksmes celšanas likumu un Daugavpils 13.vidusskolas iekšējās trauksmes celšanas kārtību, Daugavpils 13.vidusskolā nodarbinātām personām, praktikantiem ir tiesības ziņot par pārkāpumiem, kuri var kaitēt sabiedrības interesēm, apdraudot sabiedrības daļu vai kādas sabiedrībai būtiskas intereses (bezdarbība, nolaidība vai amata ļaunprātīga izmantošana; korupcija, krāpšana, līdzekļu izšķērdēšana; pārtikas drošības apdraudējums, vides un darba drošības pārkāpumi, cilvēktiesību aizskārums u.tml.).

Par trauksmes celšanu nav uzskatāma apzināti nepatiesu ziņu sniegšana, valsts noslēpumu saturošas informācijas izpaušana un ziņošana tikai par personīgu, subjektīvu interešu aizskārumu.

Darbinieks (trauksmes cēlējs) var ziņot par pārkāpumiem 3 veidos:


1. nosūtot to uz speciāli trauksmes cēlēju ziņojumiem izveidotu izglītības iestādes e – pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;

2. ziņojot mutvārdos atbildīgajai personai (Andžela Skutele, tālr. 27520218);

3. ievietojot to izglītības iestādes telpās speciāli trauksmes cēlēja ziņojumiem izveidotā pastkastē.Saņemtie ziņojumi tiek reģistrēti un izskatīti saskaņā ar Daugavpils 13.vidusskolas Iekšējo trauksmes celšanas kārtību.

Ziņojuma iesniegšana notiek uz trauksmes cēlēja ziņojuma veidlapas (DOC, PDF).

Ar skolas Iekšējās trauksmes celšanas kārtību var iepazīties pie skolas lietvedes.


Trauksmes celšanas likums, pieņemts 11.10.2018., spēkā no 01.05.2019., pieejams likumi.lv vietnē (aktuālā redakcija pieejama šeit).