Š.g. 23.martā 7.klases un 9. skolēni apmeklēja izstādi "Izglītības iespējas", kura norisinājās Daugavpils novada kultūras centrā VĀRPA. Izstāžu ietvaros skolēni apmeklēja semināru par fenotipoloģiju.

8. februārī 5.c klases skolniekiem Projekta ietvaros (Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs") bija iespēja  apmeklēt Daugavpils Māla Mākslas centru, kur viņiem bija iespēja apmeklēt interaktīvo nodarbību ‘’Profesija-keramiķis’’.

Ekskursiju un stāstījumu par Māla centru mums organizēja meistars-keramiķis Jānis Saikovskis, kurš jau 40 gadi strādā par keramiķi Māla centrā. Viņš ir mācījies pie vecmeistara Staņislava Vilcāna (Staņislavs Vilcāns amata prasmi sāk apgūt jau bērnībā pie tēva un tēvabrāļa P.Vilcāna, kuru uzskata par savu skolotāju), un teorētiskās zināšanas apguvis pie mākslas zinātnieka Jāņa Pujāta. Jānis S. saka: ‘’Mans mērķis ir vecināt Latgales tradicionālās keramikas attīstību’’. Meistars Jānis S. izstāstīja skolēniem, ka galvenokārt amatniecības iemaņās var apgūt pašmācības ceļā pie profesionāliem meistariem, bet ir arī iespēja mācīties un iegūt izglītību, piemēram Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskola, keramikas izstrādājumu dizaina programmā.

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine