×

Error

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ../images/notikumi/2017_11_23_nakotnes_itk_profesijas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder ../images/notikumi/2017_11_23_nakotnes_itk_profesijas is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

 

 

23.novembrī 9. un 11.kl skolēni piedalījās zinātnes un tehnoloģiju muzeja ‘’Kurzemes democentrs’’ organizētājā pasākuma ‘’Nākotnes profesijas IKT jomā!’’, kurš tika organizēts Daugavpils 10.vidusskolā. Pasākuma sākuma ar savu motivējošo stāstījumu par savas ikdienas darbu un pienākumiem dalījās Informācijas tehnoloģiju (IKT) nozares uzņēmuma darbinieks, kurs uzsvēra, ka jauniešiem jāapgūst vairākas valodas, īpaši uzsverot angļu valodu, jo tieši angļu valoda ir IT tehnoloģiju valoda, bez tas nevar strādāt IT tehnoloģiju jomā.

Izglītojoša pasākuma ietvaros bija iespēja aplūkot izstādi ar interaktīvajiem eksponātiem, kā arī iegūt informāciju par to pielietošanas iespējām. Varējām apskatīt un izmēģināt interaktīvu eksponātu ‘’Zaļā avīze’’, kur bija iespēja dalīties ar savu viedokli par klimata pārmaiņām un izdrukāt avīzi ar savu bildi. Bija arī sekojoši interaktīvie eksponāti- ‘’Klimata pārmaiņu ķīmiķis’’, ‘’Klimata pārmaiņu seku prognozētājs’’, ‘’Ceļojums energoefektivitātes pasaulē’’, ‘’Izglāb pasauli!’’, ‘’Zaļie risinājumi’’. Mums iepatīkas interaktīvais eksponāts ‘’Esi valsts pārvaldnieks’’, kur vajadzēja pieņemt gudrus lēmumus, lai pasargātu savas valsts iedzīvotājus no klimata pārmainu sekām.

Bija iespējams aplūkot arī unikālos IKT nozares uzņēmumu produktu paraugus, piemēram, Airdog, Latvijas vienīgo satelītu VENTA-1.

Pats aizraujošākais bija piedāvāta tehniski radošā darbnīca, kur bija iespēja izspēlēt spēli ‘’Kodu pavēlnieks’’, tā ir aizraujoša un unikāla grīdas spēle, kuras mērķis ir attīstīt spēlētājiem programmēšanas, kodēšanas un loģiskās domāšanas prasmes. Kā parādīja spēles gaita, svarīga loma bija saliedētam komandas darbam.

Skolēni atzīst, ka šādi pasākumi rosina skolēnus aizdomāties par dabaszinātņu un inženierzinātņu sfēru profesijām.


Sagatavoja pedagogi karjeras konsultanti M.Maksimova, I.Lukjanska, skolēni Pozņaks Gļebs 9.a kl., Arhipova Emīlija 11.kl

 

{gallery}../images/notikumi/2017_11_23_nakotnes_itk_profesijas/{/gallery}

 

Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

 

 

 

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine