12.decembrī 7.klases skolnieces apmeklēja pasākumu profesiju meistardarbnīcas ‘’Profesija kā svētki’’, kurš notika mācību centra "FIBRA". Meistardarbnīcas skolēni varēja uzzināt par friziera un florista profesiju darba specifiku, pieprasījumu, nodarbinātības veidiem un iespējam. Skolēniem bija iespēja darboties praktiski, iejusties šo profesiju lomās, gūt priekšstatu par darbā nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un iemaņām.

Pasākums bija noderīgs un pamācošs. Tiekoties ar frizieri uzzināja, ka pareizi rūpēties par matiem, kādus matu līdzekļus labāk izmantot. Friziere pastāstīja, par aktuālākajam frizūru veidiem un tas veidošanu. Meistare atzina, ka visgrūtākais frizieru darbā ir atrast kopīgo valodu ar klientu, lai tas aiziet ar apmierināts. Pats patīkamais, kas sagaidīja meitenes bija iespēja, lai frizieri sataisa frizūru, tā demonstrējot savas prasmes.

Otrā pasākuma daļā, floriste piedāvāja meitenēm pašiem izveidot Ziemassvētku suvenīrus. Telpa bija piepildīta ar egļu zaru smaržu, kas raisīja patīkamas izjūtas, un svētku sajūtu, veidojot savu podiņu ar sveci, kuru izrotāta ar egļu zariem un egļu rotājumiem.

15. decembrī notika otra daļa pasākumam profesiju meistardarbnīcas ‘’Profesija kā svētki’’, kur 9.-12. klases skolnieki varēja iepazīties ar vizāžista un stilista profesijām. Mūsu skolas 12.klases skolnieces izmantoja šo iespēju un piedalījās projekta pasākumā. Pasākumu apmeklēja skolnieces kuri plāno savu karjeru šajā virzienā. Viņām bija piedāvāta iespēja uzzināt par darba specifiku, pieprasījumu, nodarbinātības veidiem un iespējām.

Paldies meistarēm par radošajām meistardarbnīcām!

Sagatavoja pedagogi karjeras konsultanti M.Maksimova, I.Lukjanska, skolēni

 

Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

 

 

 

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine