25. janvārī skolas karjeras konsultanti Inna Lukjanska un Marija Maksimova kopā ar 10. un 11. klases skolēniem apmeklēja semināru “Dizaina nozares potenciāls un attīstības perspektīvas” par karjeras iespējām dizaina nozarē, kurs norisinājās PIKC ‘’Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā ’’Saules skola’’’’. Semināru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu ”Saules skola”. Seminārā varēja iepazīties ar izglītības iespējām dizaina jomā, jaunumiem un izaicinājumiem nozarē.

Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore un dizaina vizionāre Barbara Ābele, stāstīja par dizaina nozares mantojumu un attīstības tendencēm un inovācijām Latvijā. Viņas stāstījums, īpaši uzrunāja, un palika atmiņa gan skolēniem, gan karjeras konsultantiem. B. Ābele, parādīja dizainu no citas puses, cik tas ir plašs un aktuāls mūsu dzīvē. Bija liels pārsteigums, cik plāšu diapazonu tas apklāj ar savas iezīmēm.

Pēcpusdienā skolēniem tika organizētas praktiskās darbnīcas, kur sešu meistardarbnīcu laikā skolēniem bija iespēja iepazīt un darboties praktiski koka, tekstila, foto, reklāmas, apģērba un interjerdizaina jomās.  Mūsu skolēni piedalījās koka dizaina un tekstila dizaina darbnīcās. Jauniešiem bija interesanti, jo viņi varēja līdzdarboties kopa ar meistariem, ka arī uzdot sev interesējošos un aktuālos jautājumus.

 

Sagatavoja pedagogi karjeras konsultanti M.Maksimova

 

 

Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

 

 

 

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine