8. februārī 5.c klases skolniekiem Projekta ietvaros (Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs") bija iespēja  apmeklēt Daugavpils Māla Mākslas centru, kur viņiem bija iespēja apmeklēt interaktīvo nodarbību ‘’Profesija-keramiķis’’.

Ekskursiju un stāstījumu par Māla centru mums organizēja meistars-keramiķis Jānis Saikovskis, kurš jau 40 gadi strādā par keramiķi Māla centrā. Viņš ir mācījies pie vecmeistara Staņislava Vilcāna (Staņislavs Vilcāns amata prasmi sāk apgūt jau bērnībā pie tēva un tēvabrāļa P.Vilcāna, kuru uzskata par savu skolotāju), un teorētiskās zināšanas apguvis pie mākslas zinātnieka Jāņa Pujāta. Jānis S. saka: ‘’Mans mērķis ir vecināt Latgales tradicionālās keramikas attīstību’’. Meistars Jānis S. izstāstīja skolēniem, ka galvenokārt amatniecības iemaņās var apgūt pašmācības ceļā pie profesionāliem meistariem, bet ir arī iespēja mācīties un iegūt izglītību, piemēram Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskola, keramikas izstrādājumu dizaina programmā.

Keramiķe Nellija Dzalba novadīja skolēniem īsu meistarklasi par savu darbu. Nellija strādā Māla mākslas centrā jau 7.5 gadus. Viņa pastāstīja skolēniem par savas karjeras attīstības ceļu jau no bērnības, viņa atzīmēja, ka gribēja kļūt par keramiķi jau no 10 gadus vecuma. Viņa plaši iztaustīja par māla apstrādāšanas tehnoloģijām, kā arī māla krāsas ieguvi.

Skolēniem bija iespēja pašiem radošajā darbnīcā darboties ar mālu, iejusties keramiķa lomā  uz izgatavot sev piemiņas suvenīru. Radošajā darbnīcā ar skolēniem darbojas keramiķe Lilija Zeiļa. Viņa izstāstīja, par māla īpatnībām, ka pareizi  darboties ar to,  lai izstrādājums sanāktu. Skolēni bija pārsteigti, kā mālu apdedzina krāsnis ar temperatūru lielāku par 1000 grādiem. Keramiķe Lilija  ir mācījusies Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskola keramikas nodaļa, kā arī savas prasmes ir attīstījusi Pujāta keramikas studijā.  Lilija sava stāstījuma piebilda: ‘’…jo tautas keramiķi strādā ar sirdi, rokām un uguni’’.

Paldies Daugavpils Māla Mākslas centram par piedāvāto interaktīvo nodarbību ‘’Profesija-keramiķis!’’.

Sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante M.Maksimova

 

 

Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

 

 

 

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine