1.martā 8.klases skolnieces apmeklēja meistarklašu - darbnīcu ,,Iepazīsim apkalpojošo sfēru profesijas!", kura norisinājās Daugavpils tirdzniecības profesionālā vidusskolā. Metodiķe Inese Celitāne novadīja skolēniem prezentāciju ‘’Iegūstamās kvalifikācijas Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā un turpmākās karjeras iespējas’’, pastāstot gan par mācībām, gan par aktīvo audzēkņu dzīvi.  Prezentācijas nobeigumā izskanēja šādi vārdi:
‘’ ..Izvēlies, nāc, mācies, apgūsti prasmes, iemaņas!’’Tikai darbošanās joma, kas mums dod prieku, ko darām ar aizrautību un mīlestību, var nest patiesu piepildījumu dzīvē!

Pēc prezentācijas skolēnus izvadāja pa darbnīcām Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkņi.  Kopumā bija 5 darbnīcas, kurās varēja iepazīties ar konditora, viesmīļa, pavāra, bārmeņa un pārdevēja profesijām. Darbnīcas organizēja paši audzēkņi, kur demonstrēja jau iegūtas prasmes un dalījās ar savu pieredzi un atbildēja uz skolēnu interesējošiem jautājumiem. Pārsteigums skolēniem bija tāds, ka viņi paši varēja izmēģināt savas prasmes katrā no profesijām. Konditori piedāvāja izveidot saldo groziņu un dekorēt to pēc sava skatījuma, viesmīļi demonstrēja pareizo galda servēšanu un pēc tam piedāvāja pašiem skolēniem servēt galdu konkrētiem ēdieniem un salvešu locīšanu noformējumam, pavāri piedāvāja skolēniem pagatavot sev augli šokolādē, bārmeni piedāvāja pagatavot bezalkoholisko kokteili, pārdevēji piedāvāja padarboties ar kases aparātu un izmēģināt savas prasmes klientu apkalpošanā. 

Paldies organizatoriem par interesantu un saistošo pasākumu!


Sagatavoja pedagogs karjeras konsultants M.Maksimova

 

Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine