Lai sekmētu skolēnu informētību par ārzemes izglītības iespējām, pie mūsu 11.klašu skolēniem viesojās pārstāvis no KALBA, kas ir starptautisks konsultāciju centrs.

Konsultants Eduards pastāstīja par to, kā atbilstoši skolēna vēlmēm, finansiālajām iespējām un nākotnes iecerēm atrast atbilstošu mācību programmu Lielbritānijā, Nīderlandē vai Dānijā. Kā atšķiras dzīves līmenis, mācību ilgums un izglītības programmas apmaksa šajās valstīs.

Izstāstot studentu kreditēšanas nosacījumus, palika pavisam skaidrs, ka nevajag baidīties no studentu kredīta, jo kreditē nevis banka, bet valsts, kas ir interesēta augsti kvalificētos darbiniekos.

Mācības droši var savienot ar darbu, līdz ar to var mēģināt uzreiz maksāt par studijām. Vienīgais nevajag baidīties no izaicinājumiem, jo viss ir mūsu rokas, taču pastiedzieties vajag, jo neviens nezin ko nesīs aiz sevis Lielbritānijas izstāšanās (tā sauktais Brexit) no Eiropas Savienības.

Ja jums ir kaut kādi jautājumi sakarā ar izglītības iespējām ārzemēs KALBAs konsultanti aicina rakstīt uz viņu e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Sagatavoja pedagoģe karjeras konsultate Alīna Ivanova