Tuvojoties Ziemassvētkiem, katrs no mums aizvien vairāk jūt to pasakaino un maģisko svētku noskaņojumu, pateicoties gan sniegpārslu krišanai, gan mandarīnu smaržai, gan vītnēm uz vitrīnām un mājas logiem.

Bet mūsu skolas 3.c, 4.a un 4.b. klases skolēniem bija iespēja radīt šo noskaņojumu pašiem multfilmu veidošanas darbnīcā “Multstory”. Pašā sākumā skolēniem tika sniegts ieskats kinomākslas nozarē un multfilmu veidošanas procesā. Bērniem tika veidots priekštats par scenārista, režisora, mākslinieka, tēlnieka, operatora, fotogrāfa, animatora un aktiera profesijām un viņu darba pienākumiem.

Tāpat skolēni tika iepazīstināti ar multfilmas veidošanas procesu, etapiem, tehnikām (klasiskā zīmētā, ar datoru, leļļu apjomīgā) un paņēmieniem (taumatrops, kineografs, zootrops, fenakistoskops), ar multfilmu veidošanas aparatūru un animācijas principiem, kas ļaus viņiem izprast dažādus procesus multiplikācijas vidē.

Savukārt praktiskās meistardarbnīcas laikā bērni strādāja paši: izdomāja scenāriju multfilmai, kas ir saistīta ar Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšanu skolā un klasē. Multfilmas varoņi bija viņi paši, kā arī Salavecītis un Sniegbaltīte, sniegavīrs, zaķīši un vāveres, egles un dāvanas. Visi varoņi tika veidoti no plastilīna, kas ir viens no labākajiem animācijas materiāliem, jo tiek attīstīta fantāzija, radošā domāšana, sīkā motorika. Kad visi varoņi bija izveidoti, sākās kadru fotografēšanas un varoņu ieskaņošanas process. Savienojot visu, sanāca īsa, bet ļoti mīļa multfilma.

Paldies “Multstory” par darbu un skolēniem par piedalīšanos! Pašu multiplikācijas filmu var apskatīt zemāk.

Pasākums tika organizēts Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine