No 19.februāra līdz 24.februārim Daugavpils 13.vidusskolas 4.b klases skolēni (Ariana Ņikitina, Jekaterina Sļadze, Artjoms Visockis un Maksims Ivanovs) un skolotājas (Jeļena Maskaļova un Vanda Petrova) Erasmus + programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības  projekta ”Skaņas apkārt mums” (Nr.2016 –I-UK01-KA219-024418_3)  ietvaros viesojās Polijas pilsētā Katovice  Zespol Szkol Integracyjnych  nr 1. Tā bija pirmā tikšanās reize ar  skolēniem no Lietuvas, Lielbritānijas, Polijas un Latvijas. Nedēļas tēma - "Skaņas un elektrība". Skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs. Pirmdien projekta dalībnieki apmeklēja rehabilitācijas centru bērniem ar speciālām vajadzībām, piedalījās ekskursijā pa skolu, pēc kuras skolēni pavadīja laiku spēļu laukumā, bet skolotājiem notika Erasmus+ projekta apspriedes sapulce. Otrdien  apskatījām Poļu Radio Nacionālā  Simfoniskā orķestra koncertzāli, kuru uzskata par lielāko Eiropā. Mūsu uzmanībai tika piedāvāts džeza koncerts, kura laikā skatītāji varēja arī dejot uz skatuves. Redzējām simfoniskā orķestra izvietojumu uz skatuves (skatuve bija sagatavota mēģinājumam). Vakarā devāmies uz Silēzijas muzeju Katovicē. Trešdien no rīta katras skolas pārstāvji prezentēja savus eksperimentus, kurus vajadzēja sagatavot savā skolā. Eksperimenti bija saistīti  ar skaņu un elektrību. Pēc nopietnā darba skolēni izklaidējās, bet skolotājiem bija nākamā Erasmus+ projekta apspriede. Apskatījām arī Jaunatnes pili, kur skolēni veica eksperimentus. Pēcpusdienā, atgriežoties skolā, skolotāji piedalījās Kniess metodes darbnīcā, kur guvām padomus relaksācijai un grupu veidošanai, bet bērni pavadīja laiku skolas peldbaseinā. Ceturtdienas rītu skolēni  sāka ar sanāksmi, bet skolēniem bija savas nodarbības. Viena nodarbība tika veltīta skaņas skaļumam, pētīts, kāds  skaļums ir kaitīgs cilvēka dzirdei, bet otrā darbnīca bija veltīta mūzikas instrumentu izgatavošanai no dažādiem netradicionāliem materiāliem: alvas, plastikāta karotēm, papīra šķīvjiem, pogām, utt. . Ļoti interesantus  eksperimentus mums piedāvāja Silēzijas Universitātes darbinieki. Dažos piedalījās arī skolēni. Pēdējā mobilitātes dienā skolotāji apsprieda rezultātus, nepieciešamos uzlabojumus un turpmākos  plānus.

Šajās dienās skolēni iemācījās ne tikai eksperimentēt, bet guva arī lielu sociālo pieredzi, jo tā bija pirmā reize, kad skolēni ceļoja tik tālu bez vecākiem, satika daudz jaunu vienaudžu, uzlaboja angļu valodas zināšanas, jo viss tika tulkots angļu valodā.

Šajā braucienā gūta pieredze un jaunas idejas  turpmākai sadarbībai starp projektā  iesaistītajiem ārvalstu partneriem un projekta īstenošanai. Dalīsimies pieredzē Daugavpils 13. vidusskolā. Daudzas idejas no redzētā varēs izmantot, realizējot kompetenču izglītību, gatavojoties stundām, organizējot  pasākumus, seminārus, strādājot ar skolēniem, kuriem ir grūtības mācībās. Tiks sekmētas pozitīvas, ilgtspējīgas pārmaiņas; skolēniem tiks sniegta 21.gs. iespējām atbilstīga izglītība, viņi arī uzzinās vairāk par Eiropas valstu kultūrām un vērtībām.


Daugavpils 13. vidusskolas  projektu “Skaņas apkārt mums” ( Līgums Nr.2016 –I-UK01-KA219-024418_3) līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas skolotāja
J. Maskaļova
tel. 29295867
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Projekts "Skaņas mums apkārt".

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine