No 15. maija līdz 19.maijam Daugavpils 13.vidusskolas 4.c klases skolēni (Viktorija Markoviča, Nikole Kolomažnikova, Artemijs Smirnovs, Daniils Piveņs) un skolotājas (Anžella Peceviča un Inna Lukjanska) Erasmus + programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības  projekta ”Skaņas apkārt mums” (Nr.2016 –I-UK01-KA219-024418_3)  ietvaros viesojās Lietuvā  Kelmes skolā. Ķelme ( lietuviešu val. Kelmė) ir pilsēta un pašvaldības centrs Lietuvas rietumos, 45 kilometrus uz dienvidrietumiem no Šauļiem. Austrumos un dienvidos no pilsētas līkumo Kražantes, bet otrā pilsētas pusē tek Vilbēnas upe. Ķelmē atrodas daudzas skaistas baznīcas: 1908. gadā celtā Sv. Jaunavas Marijas  baznīca, Ķelmes evaņģēliski luteriskā baznīca, Ķelmes reformātu baznīca. Ķelmes muižas pils (arhitektūras un vēstures piemineklis) un novada muzejs. Šajā skaistajā pilsētā atrodas skola, kurā mēs viesojāmies. Skola ir piemērota bērniem ar speciālajām vajadzībām, viss ir ļoti pārdomāts un aprīkots. Ir daudz dažādu darbnīcu: kokapstrādes, šūšanas, bet visinteresantākā - ziepju vārīšanas darbnīca. Mēs vērojām, kā skolēni tur strādā, kā viņiem patīk nodarboties un redzējām izgatavotās gan svecītes, gan koka izstrādājumus.

Tā bija jau trešā tikšanās reize ar  skolēniem no Lietuvas, Lielbritānijas, Polijas. Nedēļas tēma - "Skaņas un emocijas". Skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs. Lietuvā tika pavadītas piecas neparastas dienas, jo katru dienu vajadzēja “sadzirdēt”. Tutuveņu nacionālajā parkā skolēni piedalījās interaktīvā nodarbībā par sikspārņiem. Izrādās, kā viņi gandrīz neko neredz, tāpēc bērniem tika piedāvāts visu izjust un izpildīt aktivitātes ar aizvērtām acīm. Visaizraujošākais pasākums bija ekskursija uz kūrortpilsētu Palanga. Skolēni pastaigājās pa Palangas botānisko dārzu, apmeklēja Dzintara muzeju un ekskursijas beigās bijām pie Baltijas jūras. Palangā uzzinājām, ka tikai Palangas jūrmalā smiltis “čīkst”, mēs nosaucām tās par “dziedošajām  smiltīm”. Saulīte nepalutināja mūs, bet jūras vējš maigi glāstīja! Mini zoodārzs mums arī sagādāja pārsteigumus! Daži pirmo reizi ieraudzīja ēzeli, daži tītaru! Atkal atklājumu pilna diena.

Vēl notika daudzas aktivitātes skolā: gan IT, gan dziedāšanas un mājturības stundas, kur skolēni paši uztaisīja  košus un skanīgus mūzikas instrumentus! Skolēni prezentēja savā skolā izveidotās MP3 datnes, kuros tika atspoguļotas dažādas ikdienas jūtas un emocijas. Mājas darbs tika ierakstīts diskā un uzdāvināts katrai partnerskolai.

Bērni sadraudzējās, interesanti, ka valoda nebija šķērslis saziņai. Sarunājās angliski, poliski, ar žestu un ar smaidu palīdzību, galvenais, ka saprata viens otru. Lieliska pieredze!
Pēdējā mobilitātes dienā skolotāji apsprieda rezultātus, nepieciešamos uzlabojumus un turpmākos  plānus.

Nedēļas laikā daudz eksperimentējām, mums izveidojās pieredze, ko varēsim izmantot savā darbā.

Daugavpils 13. vidusskolas projektu “Skaņas apkārt mums” (Līgums Nr.2016 –I-UK01-KA219-024418_3) līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

Informāciju sagatavoja

Daugavpils 13. vidusskolas skolotāja

A.Peceviča

tel. 29681238

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Projekts "Skaņas mums apkārt".

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine