×

Error

[sigplus] Critical error: The Graphics Draw (gd) or ImageMagick (imagick) image processing library has to be enabled in the PHP configuration to generate thumbnails.

[sigplus] Critical error: The Graphics Draw (gd) or ImageMagick (imagick) image processing library has to be enabled in the PHP configuration to generate thumbnails.


 

Starptautiskā Erasmus+ K2 Stratēģiskās partnerības projekta “Skaņas apkārt mums („Sounds Around Us”)  ”) ietvaros no š.g. 19.februāra līdz 24.februārim mūsu skolā viesojās sadarbības skolu pārstāvji no Lielbritānijas, Lietuvas un Polijas.
Pirmā darba diena sākās ar oficiālo partneru tikšanos, viesus laipni uzrunāja skolas direktore A. Skutele. Dalībnieki atraktīvi stāstīja par sevi un pasniedza  sagatavotās dāvanas. Projekta koordinatore  J. Maskaļova  prezentēja skolu un pasniedza piemiņas dāvanas.  Tikšanās dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar latviešu tautas  tradicionālo mūzikas instrumentu skanējumu un dziedāšanas darbnīcu, ko organizēja  skolotāja A. Peceviča. Katrs skolēns arī pats varēja izmēģināt kādu instrumentu. Kā apliecinājums veiksmīgai sadarbībai,  bija stundas beigās izveidotais daudznacionālais instrumentu spēles ansamblis. Delegācijai tika organizēta ekskursija pa skolu un noslēgumā sniegts mūzikas kolektīvu koncerts.

Viens no projekta mērķiem ir motivēt skolēnus labiem sasniegumiem mācīšanās procesā, izmantojot inovatīvas un radošas metodes, tajā skaitā arī eksperimentēšanu. Tāpēc turpmākajās dienās daudz uzmanības tika veltīts skaņas izpētei, darbojoties praktiski.  Skolēniem bija iespēja izbaudīt eksperimentēšanas priekus dabaszinību stundā, ko organizēja sākumskolas skolotāja A. Kokina. 2.a klases skolēni piedāvāja aizraujošus, izzinošus eksperimentus. Otrajā stundas daļā visi iegrima zinātnes  pasaulē. Fizikas skolotājs J. Kostjukevičs piedāvāja eksperimentu stundu, kas bija saistīta ar skaņu un elektrību. Viesi bija ļoti aktīvi un jutās ieinteresēti.

Vizītes laikā skolēni apmeklēja Rēzeknes pilsētu, kur apskatīja Latgales vēstniecību   GORS un  Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru „Zeimuļs”. Dalībnieki piedalījās arī ekskursijā uz DAUTKOM un skaņai veltītajās  zinātkāres centra ZINOO nodarbībās. Viesi izbaudīja Daugavpils īpašo ritmu, izbraucot cauri pilsētai ar pagājušā gadsimta beigās Rīgas vagonu rūpnīcā ražoto tramvaju.  Brauciena laikā kopā ar gidu mājīgā gaisotnē pa tramvaja logu bija iespēja iepazīties ar Daugavpils ievērojamākajām vietām: pilsētas vēsturisko centru, Baznīcu kalnu u.c. Piedāvājām iespēju arī apskatīt  ievērojamāko pilsētas kultūrvēsturisko pieminekli un Daugavpils pilsētas simbolu  - Daugavpils cietoksni.

 Pēdējā darba diena noslēdzās ar partneru tikšanos, kad viss tika izvērtēts un saplānoti turpmākie projekta īstenošanas soļi. Kopā tika dziedāta arī projekta  himna, jo mājas uzdevums bija - katrai partnerskolai sacerēt vienu pantiņu  dziesmas “If you’re happy and you know it” melodijai. Visi  dalībnieki demonstrēja   dziedāšanas prasmes dažādās valodās. Dalībniekiem tika pasniegtas  skolas pašizgatavotas medaļas ar gudrības simbolu un skolas emblēmu un  prievītes Latvijas nacionālajās krāsās. Dalībnieki saņēma godam nopelnītos sertifikātus.  Projekta atbildīgās personas J. Maskaļova un A. Guževa teica pateicības vārdus.

Šīs nedēļas laikā  mēs guvām pozitīvas emocijas, jaunas idejas projekta realizēšanai, dalījāmies pieredzē, kā arī sadraudzējamies ar citu valstu skolēniem un pedagogiem.

 

{gallery}../images/notikumi/2018_02_19_erasmus_vizite_skola/{/gallery}

Informāciju sagatavoja un apkopoja:
Daugavpils 13.vidusskolas
skolotājas J. Maskaļova un A. Guževa

Projekts "Skaņas mums apkārt".

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine