Daugavpils 13. vidusskolas skolotāja Irina Ņevedomska laika periodā  no 11. septembra līdz 18. septembrim apmeklēja kursus Florencē Itālijā, lai apgūtu un iekļautu jaunas motivējošas stratēģijas darbā.
Šis apmeklējums notika  Eiropas Savienības Erasmus + programmas Pamatdarbības Nr 1 (KA 1) skolu sektora projekta “Daugavpils 13. vidusskolas personāla mobilitāte” ietvaros. Kursu dalībnieki bija 5 izglītības darbinieki no dažādām valstīm.

Kursu mērķis bija sniegt dalībniekiem  padomus  un metodes audiovizuālo resursu  izveidei un pielāgošanai (fotogrāfijas, filmas, mūzikas klipus, dokumentālās filmas, ziņas, savus video), kā mācīt savu priekšmetu efektīvākā veidā. Kursi deva  zināšanas, kā  iekļaut jaunas motivējošas stratēģijas savās klasēs. Audiovizuālo līdzekļu izmantošana ir kļuvusi ļoti populāra, fotogrāfijas un video bieži vien ir visspēcīgākais līdzeklis, lai sniegtu ziņas.

Audiovizuālo, datoru vai citu tehnoloģiju resursu izmantošana padara  stundas interesantākas un neaizmirstamākas. Izmantojot digitālo kameru, skolēni var izveidot sava darba video, iegūstot gatavu produktu, kuram ir zināma vērtība pašam skolēnam un ar kuru var dalīties ar  klasesbiedriem, vecākiem, skolotājiem. Tāpat video var  pielietot, lai ierakstītu un analizētu  savu darbu. 

Kursa laikā bija iespēja iesaistīties fotogrāfiju un video projektu veidošanā, attīstīt komunikatīvās, kritiskās, sociālās un radošās prasmes.  Dalībnieki iemācījās, kā rakstīt skriptu saskaņā ar saviem mācību mērķiem. Apgūti pamati filmu veidošanai, rediģēšanas  un kopīgošanas, filmas ierunāšanas un subtitru pievienošanas metodes, izmantojot tādus instrumentus kā Clip Flair. Kursu organizatori izstrādāja un izdalīja ļoti vērtīgus metodiskos materiālus, kas ir pieejami skolas bibliotēkā.  Metode "Mācību valodas caur Movie Making" ir saņēmusi Eiropas Valodu zīmi 2011. gadā.

Kursi notika Valodu skolā, kas atrodas pilsētas centrā, tikai 5 minūšu attālumā no Duomo di Firenze (galvenā katedrāle), tuvumā atrodas  visi pilsētas nozīmīgākie objekti.  Neaizmirstamā Frocence! Florence ir Toskānas galvaspilsēta, un nav šaubu, ka  tā ir viena no skaistākajām pilsētām pasaulē. Tā tika dibināta pirmajā gadsimtā pirms mūsu ēras un ir kultūras centrs Itālijā. No Florences  ir tādi ievērojami cilvēki  kā Dante Alighieri, Mikelandželo, Leonardo da Vinci, Donatello, Brunelleschi, Makjavelli un Galileo Galilejs.  Šeit viņi radīja  lielāko daļu no saviem mākslas šedevriem. Florence tiek uzskatīta par renesanses dzimteni, tur atrodas vieni  no pasaules labākajiem muzejiem un mākslas galerijām, kas iepazīstina ar  pilsētas vēsturi. Faktiski gandrīz trešdaļa no pasaules mākslas dārgumiem atrodas Florencē, saskaņā ar UNESCO.

Kultūras programmas ietvaros tika apmeklētas Sjēna (Siena), San Džimidžjanas (San Gimignano).

48 km no Florences atrodas Sjēna (Siena), kas ir otrā šī reģiona vēsturiskā pilsēta. Savulaik pilsēta bija nozīmīga tirdzniecības un banku darbības pilsēta līdz 13.-14. gadsimtam, tad šīs funkcijas pārņēma Florence. Vēsturiskais Sjēnas centrs ir iekļauts Pasaules mantojuma sarakstā. Šodien tajā dzīvo ļoti rezervēti un tomēr sirsnīgi cilvēki. San Džimidžjana atrodas uz pakalna un viduslaiku slaidie torņi saglabājušies līdz mūsdienām.
Šajā braucienā gūtās idejas tiks izplatītas Daugavpils 13. vidusskolas un Daugavpils pilsētas un Latgales skolotājiem, skolas administrācijai. Daudzas idejas no redzētā varēs izmantot, gatavojoties stundām, organizējot ārpusklases pasākumus, seminārus. Tiks sekmētas pozitīvas, ilgtspējīgas pārmaiņas; skolēniem tiks sniegta 21.gs. iespējām atbilstīga izglītība, viņi arī uzzinās vairāk par Eiropas valstu kultūrām un vērtībām.


Kursu dalībnieki bauda Florenci

 

I. Ņevedomska nodarbību laikā


Daugavpils 13. vidusskolas  projektu „Daugavpils 13. vidusskolas personāla mobilitāte ” (Līgums Nr. 2016 – 1 – LV01 – KA101 - 022499) līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

 

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas
skolotāja I. Ņevedomska
t.29776531
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Projekts "Skaņas mums apkārt".

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine