Daugavpils 13.vidusskola  turpina realizēt Eiropas Savienības Erasmus + programmas Pamatdarbības Nr. 1 (KA 1) skolu sektora projektu “Daugavpils 13. vidusskolas personāla mobilitāte”, kura mērķis ir paaugstināt skolotāju profesionālās kompetences, kas ļautu veidot radoša un efektīva izglītības satura izstrādi mācību iestādē, kā arī veicinātu nepieciešamo spēju un prasmju apgūšanu skolēniem.

Rudens laikā no 2016. gada 10. oktobra līdz 15. oktobrim matemātikas skolotāja Vlada Jasinska piedalījās tālākizglītības kursos „eLearning 2.0 & Social Media” (e-mācības un sociālie mediji”)  Maltā pieaugušo tālākizglītības centrā „AcrossLimits”.

Kursi notika piecas darba dienas. Pirmās trīs dienas dalībniekus iepazīstināja ar mācīšanas metodiku un pieeju daudzveidību, pielāgojot dažādas pasniegšanas tehnikas un paņēmienus audzēkņu uztveres spēju īpatnībām (audiālā, vizuālā, kinestētiskā utt. uztvere), tās diagnosticējot pirms apmācību procesa sākuma.  Tika akcentēta nepieciešamība dažādu priekšmetu materiālu pasniegt pēc iespējas daudzveidīgāk un efektīvāk, lai ikviens skolēns būtu spējīgs to uztvert atbilstoši savām spējām. Pasniedzēji rosināja domu un pieredzes apmaiņu kursa biedru vidū, tādējādi bija iespējams iepazīt un salīdzināt situāciju skolās gan Dānijā, gan Maltā, gan Latvijā.

Kursu programmā uzsvars tika likts uz  e-mācību un sociālo mediju izmantošanu mācību procesā. Zinot, ka vairums skolēnu mūsdienās lieto sociālos medijus, ir acīmredzami, ka arī tam var būt nozīmīga loma komunikācijā. Var atrast citus radošus pielietojumus mācību nolūkos, piemēram, dalībnieki var kopīgi radīt savu Facebook ,  Pinterest vai  Springpad lapu, kurā dalās ar fotogrāfijām, resursiem un citiem atradumiem.

Kursu nedēļas beigās  īpaši noderīga bija iespēja sagatavot mācību materiālus savam priekšmetam (blogus, internetlapas), izmantojot sociālo mediju rīkus, un prezentēt to pārējiem kursu dalībniekiem. Bija interesanti un noderīgi vērot, ka dažādu priekšmetu skolotāji atklāja daudzveidīgus ceļus, kā skolēniem nonākt līdz zināšanām.

Kursi notika pieaugušo tālākizglītības centrā „AcrossLimits” Hamrun pilsētā, kas atrodas 40 minūšu attālumā no Valletas, Maltas galvaspilsētas. Malta ir ievērojama ar saviem kultūras, mākslas un vēstures pieminekļiem, tādiem kā 3000 gadus pirms mūsu ēras būvētie megalītiskie tempļi, kas ir iekļauti UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, vai arī baroka pilis un katedrāles galvaspilsētā Vallettā, kur Sv. Jāņa katedrālē var aplūkot slavenā itāļu gleznotāja Karavadžo oriģināldarbus. Šīs  nedēļas laikā kursu dalībniekiem arī bija iespēja doties ekskursijās, lai iepazītu Maltu un Gozo, kas ir vēl viena apdzīvotā sala Maltas salu arhipelāgā.

Šīs brauciens deva jaunas idejas un ierosmes darbam, bija iespēja iepazīt, kā strādā skolotāji citās ES valstīs, kā tiek organizēts mācību process, kā skolotāji attīsta savu karjeru un pilnveido savu personību, lai sasniegtu augstus rezultātus darbā ar audzēkņiem. Iegūtā pieredze turpmāk palīdzēs attīstīt pedagogu mediju kompetenci dažādos mācību priekšmetos, mācību moduļos, kā arī neformālajā izglītībā dažādos vecumposmos.

Pateicoties projektam, kursu laikā izdevās veicināt efektīvu praktisko iemaņu pilnveidošanu un tehnoloģiju jauninājumu apguvi, veicināt savu personīgo izaugsmi, izmantot iespēju nostiprināt un attīstīt svešvalodu prasmes, kā arī nodibināt kontaktus ar kolēģiem no dažādām valstīm.

Daugavpils 13. vidusskolas  projektu „Daugavpils 13. vidusskolas personāla mobilitāte” (Līgums Nr. 2016 – 1 – LV01 – KA101 - 022499) līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā  www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+


 
Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas
skolotāja V. Jasinska
t.283510271
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ar ārzemju kolēģiem

Nodarbību laikā

Projekts "Skaņas mums apkārt".

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine