Daugavpils 13.vidusskolas pārstāvji  no 31.oktobra līdz 5. novembrim Erasmus + programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības  projekta ”Skaņas apkārt mums” (Nr.2016 –I-UK01-KA219-024418_3)  ietvaros atradās  Lielbritānijā. Šajā projektā pieņem līdzdalību skola no Lietuvas, Polijas, Lielbritānijas un Latvijas.  Projektu koordinē Lielbritānijas skola Rowan Gate.  Projekts apvieno dabaszinātnes, IT un vizuālo mākslu, mērķis ir attīstī skolēnu plānošanas, konstruēšanas iemaņas un projektu veidošanu, kuri sekmē skolēnu radošumu un novatorismu. Visu dalībvalstu skolēniem tiks piedāvāts izstrādāt maza apjoma projektus, pēc tam tiks atlasīti tie, kuri piedāvā efektīvākos, radošākos, inovatīvākos problēmu risinājumus vai uzdevumu izpildi. Viena no projekta prioritātēm ir iekļaujošā izglītība. Mēs pievērsīsim uzmanību daudzveidīgajai izglītības sistēmai, attīstot sociālās un starpkultūru kompetences.

Projektā darbojas skolas, kurām ir dažāda pieredze iekļaujošajā izglītībā un tā pēc mūsu domām ir priekšrocība. Mēs dalīsimies pieredzē, pētīsim problēmas un meklēsim jaunas pieejas un risinājumus.  Kaut arī mūsu skolā netiek realizētas programmas bērniem ar speciālām vajadzībām, tomēr  mums ir nepieciešama  pieredze darbā ar šādiem bērniem, jo skolā ir bērni ar grūtībām mācībās, kuriem nepieciešama īpaša pieeja. Piedaloties šāda veida projektā, mēs ceram gūt nepieciešamo  pieredzi un zināšanas, kā veiksmīgāk integrēt bērnus sabiedrībā un padarīt tos par veiksmīgiem, neatkarīgi no viņu vajadzībām.

Pirmajā tikšanās reize bija iepazīšanās ar ārzemju sadarbības partneriem un arī apmācības. Vizīte notika divās pilsētās Wellingborough и Rushden, jo skolai ir divas filiāles, kuras atrodas dažādās pilsētās. Pirmajā darba dienā tika apspriesti organizatoriskie jautājumi un notika ekskursija pa Rowan Gate skolu Wellingborough. 1. novembrī mēs apmeklējām vispārizglītojošo sākumskolu Victoria Academy, lai būtu iespēja salīdzināt šo skolu ar speciālo (Rowan Gate  - skola bērniem ar speciālām vajadzībām). Pēc tam tika izveidots darba plāns, kurš būs jāizpilda līdz nākamajam braucienam uz Poliju, un notika ekskursija pa otro skolu pilsētā  Rushden. Darba diena noslēdzās ar treningu skolotājiem, izmantojot IT tehnoloģijas. 2. novembrī tika apspriesti nākamo braucienu datumi un noteikumi, vērojām mācību stundas dažādās klasēs, ar dažādas sarežģītības pakāpes diagnozēm. Atzinīgi novērtējām skolas materiāli tehnisko bāzi. Dienas beigās notika tikšanās ar skolas administrāciju, kur mums bija lieliska iespēja gūt priekšstatu par izglītības sistēmu Lielbritānijā un pārējās sadarbības valstīs. Izrādās, ka pirms vairākiem gadiem Lielbritānijā tika nolemts speciālās skolas apvienot ar vispārizglītojošām, bet šis modelis neattaisnoja sevi un tāpēc speciālās skolas pastāv atsevišķi.Ceturtajā dienā tika izveidots  e-Twinning projekts, pēc tam devāmies vizītē uz  Irchester Community School, kura ir slavena ar zinātnisko laboratoriju, kur mums bija iespēja iepazīt skaņas, veicot dažādus eksperimentus. Piektdien devāmies ekskursijā uz  Kew Gardens Londonā, kur izpētījām bišu stropa modeļus un skaņas.

Šajā braucienā gūta pieredze un jaunas idejas  sadarbības veidošanai starp projektā  iesaistītajiem ārvalstu partneriem un projekta īstenošanai. Dalīsimies pieredzē Daugavpils 13. vidusskolā. Daudzas idejas no redzētā varēs izmantot, realizējot kompetenču izglītību, gatavojoties stundām, organizējot  pasākumus, seminārus, strādājot ar bērniem, kuriem ir grūtības mācībās. Tiks sekmētas pozitīvas, ilgtspējīgas pārmaiņas; skolēniem tiks sniegta 21.gs. iespējām atbilstīga izglītība, viņi arī uzzinās vairāk par Eiropas valstu kultūrām un vērtībām.

Informatīvā Rowan Gate skolas  sapulce par mūsu projektu

IT darbnīca Rowan Gate skolas skolotājiem un projekta dalībniekiem

Organizatoriskā Erasmus+ sapulce Rowan Gate skolas filiālē Vellinborā

Zinātniskās laboratorijas apmeklējums Irchester Community skolā

 

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas
apmācību pasākuma dalībnieces
J. Maskaļova, A. Skutele, A.Guževa
tel. 26449596
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Projekts "Skaņas mums apkārt".

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine