Šajā mācību gadā mūsu skolā darbojās Skolēnu mācību uzņēmums (SMU). SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus.

Projekta realizācijas ietvaros, skola piesaistījusi sadarbības partneri un finansiālo atbalstītāju. Skolas sadarbības partneris šogad ir  firma „ Rols” Aleksejas Homutinas personā.
Lai sniegtu atbalstu un rosinātu jaunām idejām, jau no septembra skolēniem tika organizētas gan radošās darbnīcas un tikšanās un konsultācijas ar uzņēmējiem, gan dota iespēja piedalīties meistarklasēs un apmeklēt uzņēmumus.

Tuvojoties gada izskaņai, kad ir īstais laiks vērtēt padarīto darbu, iegūtās prasmes un zināšanas pārtapušas realitātē. Tādēļ decembra nogalē daļa SMU devās uz Iecavu, lai piedalītos Reģionālajā SMU Ziemassvētku gadatirgū. Musu skolu Iecavā pārstāvēja SMU “Chau Coco” un “Couple of Souls”. Reģionālajā gadatirgū starp mācību uzņēmumiem no Zemgales un Pierīgas reģioniem mūsu skolēniem bija iespēja parādīt savu veikumu, dalīties savā pieredzē, kā arī mācīties no citiem. Visi SMU saņēma pateicības par piedalīšanos. Vislielākais gandarījums skolēniem bija par gūto pieredzi un iespēju reāli būt uzņēmēja lomā – no produkta idejas un radīšanas līdz pārdošanai un peļņai, kā arī par iespēju papildināt savas komunikācijas un prezentēšanas prasmes. Tā kā iemaņas un prasmes var pilnveidot tikai darbojoties, tad pēc skolēnu ierosinājuma SMU dalībniekiem bija vēl viena iespēja izmēģināt veiksmi, mācīties darot – šoreiz jau Daugavpilī. Šoreiz uzmanība tika vērsta uz prasmi piesaistīt klientus, prasmi pastāstīt gan par to, kas ir SMU, gan arī pievērst uzmanību savam piedāvātajam preču klāstam. Bija patīkami, ka skolēni tika galā ar uzdevumu, stāstot un popularizējot Daugavpils iedzīvotājiem savu pieredzi par iesaistīšanos biznesa izglītības programmā SMU.

Ceram un aicinām pievienoties nākamgad mūsu draudzīgajā pulkā jaunus biznesmeņus ar savām oriģinālām biznesa idejām, jo tas var būt ne tikai izdevīgi, bet arī ļoti interesanti.

 

Karjeras konsultante Irina Ņevedomska