Trešdien visā Latvijā noris "Ēnu diena", kuras laikā skolēniem dota iespēja vienu darba dienu viesoties un iepazīt dažādu profesiju pārstāvju darba ikdienu.  Šogad "Ēnu dienā" savu profesiju iepazīt ļāvuši 1313 cilvēku no visas Latvijas, kas ir par 25 % vairāk nekā 2016. gadā, kopumā piedāvājot 7861 vakanci. Pieteikumi ''ēnu'' devēju izsludinātajām vakancēm saņemti no visiem Latvijas reģioniem.

'Ēnu diena'' ir biznesa izglītības biedrības ''Junior Achievement'' rīkota karjeras izglītības programma skolēniem, kuras laikā viņiem ir iespēja apmeklēt kādu darba vietu un četru līdz sešu stundu laikā iepazīt sev interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

"Ēnu dienas" mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Mūsu  vidusskolas skolēni arī piedalījās Ēnu dienā. Skolēni bija Centrālā poliklīnikā, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldē un policijas pārvaldē,  Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Rīgas rajona tiesā, Centrālās statistikas pārvaldē, Latvijas Nacionālā operā, VID Daugavpils Muitas pārvaldē, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijā, Citadeles banka centrālā ofisā, Valsts policijas koledžā, SIA “Gorod”, Saeimā.

„Ēnu dienas” noslēgumā katrs skolēns saņēma apliecinājumu par savu dalību „Ēnu dienā”. Daloties ar iespaidiem par dienas gaitā redzēto un piedzīvoto, skolēni atzina, ka „ēnot” bija interesanti, radoši un lietderīgi.

Skolēni vēlētos pateikties visiem „Ēnu dienas” organizatoriem un uzņēmumiem, kas tajā iesaistās, jo „Ēnu diena” ir fantastiska iespēja ielūkoties savas sapņu profesijas aizkulisēs.

Karjeras konsultante Irina ņevedomska