Neskatoties uz to ka 7.-12. klases mācās attālināti, bet valsts un pilsētas iestādes un citas organizācijas neaicina ciemos uz ekskursijām un nodarbībām, Karjeras nedēļa mūsu skolas audzēkņiem bija ļoti piesātināta, kaut gan pasākumu formāts bija nepierasts gan skolniekiem, gan pasākuma rīkotājiem!

“Klau! Sadzirdi un liec aiz auss” – Karjeras nedēļas devīze, līdz ar to visiem sākumskolas skolēniem bija iespēja piedalīties zīmējumu konkursā “Skanošās profesijas”. Katrs skolēns sadzird kaut ko savu uzzīmētā profesijā. Visi, kuri piedalījās konkursa dabūja balviņas no Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes!

001

1.-3. klasēs piedalījās DBT rīkotā nodarbībā “Iepazīsti profesiju”. Bērni iepazinās ar būvnieka profesiju, noskatītos multfilmu “Trīs siventiņi”, un atbildot uz jautājumiem sakara ar to. Nodarbības laikā bērni tika aicināti uzzīmēt tādu māju, kuru uzbūvētu un kurā dzīvotu viņi paši. Bērnu fantāzijas nav robežu, tāpēc arī zīmējumi sanāca fantastiski lieliski. Labākus darbiņus DBT atalgoja ar nelielām balviņām!

Ar 4. klašu skolēniem novadījām klases stundas “Darba rīki un profesijas”. Bērni brīvi orientējās darba rīkos un varēja uzreiz pateikt, kurā profesijā šīs darba rīks ir nepieciešams. Tapāt diskutējām arī par to, kādi darba pienākumi ir dažādiem profesiju pārstāvjiem. Bērni mācījās argumentēt savu viedokli, prezentēt to un klausīt citus.

002

5.-6. klases piedalījās DBT rīkotā nodarbībā “DBT profesiju parāde”. Skolēni iepazinās ar profesijām, uz kuriem var iemācīties Daugavpils Būvniecības tehnikumā. Kā papildus uzdevums klasei bija jāizvēlas kādu no piedāvātajām profesijām un prezentēt to vienā klases fotogrāfijā;

003

004

7. un 9. klases piedalījās LCB Jaunbūves filiāles bibliotēkas rīkota pasākumā “Bibliotekārs digitālajā laikmetā”, kas notika caur platformu ZOOM. Bibliotekāre Edīte pastāstīja par plašu pakalpojumu klāstu, ko piedāvā tik tuvu pie mums atrodama Jaunbūves bibliotēka.

10., 11. un 12. klase sadarbībā ar LCB un to piedāvāto informatīvo materiālu attālināti piedalījās nodarbībā “Sadzirdi un liec aiz auss”. Skolēni uzzināja daudz jauna un bija izbrīnīti, ka viņu stereotipi par dažam profesijām bija salauzti. Re, skolēnu atsauksmes par uzzināto:

 • Ja godīgi, mans bibliotekāra profesijas priekšstats bija saistīts ar grāmatām un papīriem. Bet pēc šī video noskatīšanās es biju diezgan pārsteigts, ka bibliotekārs tagad izmanto interneta grāmatas, konsultē, kas, viņaprāt, ir vislabākā lasāmā grāmata, liek lasītājam izvēlēties dažādas grāmatas pēc savas gaumes. (Aleksandrs Olipovs 10.kl.)
 • No šī video uzzināju, ka bibliotekāram ir ļoti zema alga. Biju pārsteigts arī par to, ka pastāv iespēja vienlaikus ar pamatdarbu nodarboties ar zinātnisko darbību! (Sergejs Gorevs)
 • Es sapratu, ka mums par to ir nepareizs viedoklis, jo jau no bērnības domājām, ka tas nav interesanti vai pārāk grūti. Es sapratu, ka nevajag izteikt savu viedokli, ja īsti nesaprati, kas tas ir , un tagad man ir labākas domas par šo profesiju. Paldies! (Darja Mitrohina)
 • Pēc video noskatīšanās es uzzināju, ka bibliotekāres veido literārās izstādes. Arī jauns man bija tas, ka bibliotekāres palīdz skolniekiem rakstīt ZPD - izvēlēties pareizo literatūru (Vera Isajeva)
 • Līdz video skatīšanai es nezināju, ka ir bibliotēkas darbinieki, kas māca angļu valodu. Es arī nezināju, ka LCB ir daudzi 21. gadsimta izklaides izgudrojumi; LCB piedāvā robotikas, mājturības, 3D modelēšanas nodarbības. (Artemijs Červjakovs)
 • Pateicoties http://www.lcb.lv portālam, es uzzināju, ka ir tāda profesija kā sistēmbibliotekārs, es vienmēr domāju, ka viņus darbu veic parastais bibliotekārs. Arī es saņemu daudz informācijas par to, ko ģimenes digitālo aktivitāšu centra darbinieki dara un mani ieinteresē viņu darbs. (Paškeviča Anastasija)
 • Izlasot visu informāciju un apskatot video, es uzzināju, ka Latgales Centrālajā bibliotēkā ir ģimenes digitālas aktivitātes, kur ir virtuālas realitātes brilles, interaktīvais velobrauciens, burvju paklājs un daudz ko cita. Tās darbinieki Raivis un Aiga strādā ar bibliotēkas lietotājiem, aktīvi strādā Facebook kontā, lai pavēstītu lietotājiem par jaunumiem, viņi strādā ar pieejamam tehnoloģijām, kurus es nosaucu agrāk, vada ekskursijas un stāsta citiem kā tas darbojas, piedāvā digitālas mājturības, 3D modelēšanas un robotikas nodarbības. Neskatoties uz to, ka viņiem ir bakalaura grādi, pati galvenā īpašība, kura viņiem ir nepieciešama, tas ir entuziasms un mīlestība pret to, ko viņi dara. Tāpat Latgales Centrālajā bibliotēka ir ne mazāk interesanta profesija - sistēmbibliotekārs. Viņi apstrādā informāciju. Piemēram apkopo cik bieži lasītāji nāk uz bibliotēku un sagatavo bibliotēkas statistiku, administrē mājas lapu un datubāzes, veido pasākumu afišas, apstrādā fotogrāfijas un materiālus. Neskatoties uz to, ka profesijas ir dažādas, tās ie ir vienādi grūtas, bet ja ir mīlestība pret savu darbu, tad nekādas grūtības nebūs par šķērsli. (Nedežda Zikejeva)

Savukārt 10. klases skolnieki, kuri izstrāda savu SMU, piedalījās nodarbībā “Iepazīšanās ar uzņēmējiem “Labāk vienu reizi redzēt, nekā 100 reizes dzirdēt!”, ko rīkoja Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa. Skolēni izskatīja materiālu par vietējiem uzņēmējiem un uzrakstīja savu atsauksmi:

 • Man visvairāk patika Andreja Nariškins video, jo viņš pastāstīja , kā strādā viņa viesnīca. Viņš paradīja, ka viesnīca ir elektroskuteri, pastāstīja, kā darbinieki sadarbojas. (Ineta Janovska)
 • Man bija interesanti klausities Alīnas Sedovas video, par uzņēmumu SIA "WHAT ABOUT COFFEE'', jo nezin kāpēc man gribētos šo video noskatīties līdz galam, varbūt tas ir saistīts ar to, ka mani interesē šī tēma. (Bogdanova Darja)
 • Es domāju, ka visaizraujošākais uzņēmums ir kafejnīca, tāpēc kā daudziem cilvēkiem patīk atpūsties ārpus mājas. Un karantīna laikā cilvēki arī atpūšas kafejnīcā. (Jekaterina Maksimova)

Tāpat jauniešiem bija iespēja piedalīties diskusijā “Kā sadzirdēt sevi caur sevis izzināšanu un izvēlēties karjeras ceļu” un “Uzklausi, padomā un izlemj pats”.

Tomēr bija viens klātienes pasākums, kuru apmeklēja mūsu skolas 10. klases skolniece Elga Lazebnaja. Pirms karjeras nedēļas piedaloties pasākumā “Īsteno sapni par savu biznesu” ko rīkoja Latgales uzņēmējdarbības centrs, viņa vinnēja biļeti uz iedvesmas konferenci “Uzdrīksties uzvarēt”.”

 • Ela Lazebnaja: “ Personīgi mani šis pasākums motivēja attīstīt ne tikai savu uzņēmumu bet arī sevi kā personību. No katra stāstījuma es priekš sevis atradu domu graudus par kuriem atceros pat tagad. No organizatoru puses viss bija izcili, un par to absolūti nav nekādu iebildumu. Man ir liels prieks piedalīties kādā pasākumā un ceru tā nebija pēdējā reize.

Skolas vecāki bija aicināti apmeklēt tiešsaistes diskusiju “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”

Kā arī pirms karjeras nedēļas tika izstrādāta infografika par to, ar kādiem jautājumiem nāk skolēni pie karjeras konsultanta!

Tāda aizraujoša un piesātināta bija Daugavpils 13.vidusskolas Karjeras nedēļa!

005

Sagatavoja karjeras konsultante Alīna Ivanova