Katru gadu februārī notiek svarīgs pasākums, kas palīdz skolēniem karjeras lēmumu pieņemšanas procesā – tā ir “Ēnu diena”. Šogad, diemžēl, šīs pasākums neīstenojās, tomēr mūsu skolā notika interesantas tikšanās ar dažādiem profesijas pārstāvjiem.

Vēl janvāra beigās 6.b klases skolnieka māte pastāstīja par pavāra profesiju. Pie tā, viņa organizēja īsto meistarklasi, gatavojot garšīgu mielastu. Šī situācija vēlreiz atgādina, par to, ka tie, kuri grib, obligāti sasniedz savus mērķus, neskatoties uz ierobežojumiem un izaicinājumiem. Paldies vecākiem, kuri apzinās karjeras izglītības nepieciešamību un nebaidās piedāvāt savus resursus, lai palīdzētu skolēniem paplašināt zināšanas par profesiju pasauli. Paldies arī 6.b klases audzinātājai Jūlija Kanto, kura vienmēr piedalās aktivitātēs, kas saistītas ar karjeras izglītību!

Bet ne tikai 6.b klase iepazina profesiju. Arī pie 6.a klases bija aicināts kinologs- speciālists, kas dresē suņus. Kinoloģe Laila ar ilggadējo stāžu no “Latvijas Kinoloģiskās federācijas” pastāstīja skolēniem par to, kā notiek dresūras process, kādos gadījumos un kāda veidā suņi palīdz sabiedrībai. Bija interesanti ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem.

Savukārt pie 6.c klases viesojas IT speciālists Igors, kurš pastāstīja par IT speciālista ikdienu, izaicinājumiem, nepieciešamu izglītību un darba pieredzi, lai strādātu IT jomā.

Arī pie 11.klases uz tiešsaistes ZOOM stundu pieslēdzas ainavu arhitekts un uzņēmējs Viktors, kurš iedvesmoja skolēnus aktīvāk piedalīties savas karjeras veidošanas procesā, deva padomus par to, kā līdzsvarot darbu un privāto dzīvi, aicināja pilnveidot sevi un ieklausīties sevī.

10. klases skolēniem, pateicoties priekšmeta “svētku un skaņu režija” skolotājiem Svetlanai un Ilgai, bija iespēja diskutēt ar radio diktoru. Diktore Andželika pastāstīja par īpašībām, kuram jāpiemīt profesionālajām diktoram, par ikdienas darbu, par neprognozējamiem momentiem ēterā un to nestandarta risinājumiem.

Savukārt 8.a klase sarunājās ar žurnālisti Innu, kura pastāstīja par savu profesiju un iegūto izglītību, par darba pieredzi un karjeras maiņu no marketinga speciālista līdz žurnālistei, par intervijām ar slavenībām un informācijas pārbaudījuma procedūru, kā arī daudz ko citu, par ko mēs neiedomājamies ikdienā.

9.b klase izteica velmi uzklausīt dizaineru, tāpēc pie viņiem pieslēdzas dizainere Oļesja, kura vēl ir arī uzņēmēja. Oļesja stāstīja par to, kāds talant viņai bija skolā, kā viņa, neieklausoties savā iekšējā balsi, izvēlējās citu studiju programmu, un kā dzīve, vienalga, noveda viņu pie tā, ar ko viņai patīk nodarboties. Kā viņa ar savam prasmēm nopelnīja pirmo naudu, kā nolēma attīstīties tālāk, un kā patstāvīgi pilnveido sevi, ko viņa novēlēja arī skolēniem.

Paldies visiem profesiju pārstāvjiem par ieguldīto laiku, paldies klases audzinātājiem, kuri atsaucās uz piedāvājumu uzaicināt speciālistu audzināšanas stundā. Diskusijas un jautājumu-atbilžu formāts patīk skolēniem un laiks skrien nemanāmi.

 Sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante Alīna Ivanova

 

Pasākumi un karjeras atbalsts skolā notiek Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros