Daugavpils 13.vidusskolas 9. un 10. klašu skolēni no 17. februāra līdz 21.februārim kopā ar skolotājām Tatjanu Timošenko un Olgu Fjodorovu piedalījās ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 ( KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Zinātne apvieno”  ( Nr. 2019-RO01-KA201-063169) aktivitātēs  Spānijā Granadā.

Mobilitātē piedalījās 5 skolēni un 2 skolotāji no septiņām valstīm: Portugāles, Itālijas, Grieķijas, Turcijas, Spānijas, Rumānijas  un Latvijas.

Aktivitāšu mērķis  bija  attīstīt skolēnu kritisko domāšanu un sadarbības prasmes, digitālās kompetences, apgūt ‘’Tracker” programmu,  ar mērķi izmantot iegūtās zināšanas fizikas stundās.

Spānija bija pirmā valsts, kas pieņēma pie sevis skolēnus.  Sadarbības partneri 17. februārī ieradās Granadā, kas atrodas Spānijas dienvidos. Mobilitātes ilgums bija 5 dienas. Šajā laikā skolēni dzīvoja viesu ģimenēs, apmeklējot skolu un piedaloties dažādās aktivitātēs.

Pirmdien notika iepazīšanās skolas aktu zālē.  Katras valsts skolēnu grupa prezentēja savu valsti un skolu. Pēc tam  skolēni piedalījās pirmajā darbnīcā. Skolēni bija sadalīti 5 jauktās  grupās. Rumānijas skolēni rādīja video ar savu eksperimentu un pēc tam apmācīja skolēnus grupās, izmantojot “Tracker” programmu.   Pēc apmācībām skolēniem vajadzēja izvērtēt komandas priekšnesumu, izmantojot mobilos telefonus. Pēc pusdienām skolēniem  un skolotājiem bija piedāvāta kultūras programma: Kartūziešu klostera un Dievmātes Karaliskā klostera apmeklēšana.

 Otrdien notika ieplānotās  divas darbnīcas, kuras vadīja Turcijas un  Portugāles skolēni, un  to izvērtēšana. Šajā dienā visiem skolotājiem bija piedāvāta ekskursija pa skolu un iespēja uzdot interesējošos jautājumus.
Dienas otrajā pusē apmeklējām San Jeronimo klosteri  un Zinātnes muzeju Granadā.
(Plašs zinātniskais parks ar planetāriju, interaktīvo muzeju, tauriņu parku un skatu torni). 

Trešdien  un ceturtdien arī  darbojāmies darbnīcās, kuras vadīja Itālijas,  Latvijas,  Grieķijas,  Spānijas skolēni. Visi eksperimenti bija daudzveidīgi un interesanti. Skolēni ar prieku piedalījās visās aktivitātēs un demonstrēja savas zināšanas un radošumu. Uz piektdienu katrai grupai bija uzdots uzdevums - sagatavot divas prezentācijas:   par darbu un eksperimentiem  un kultūras programmu Granadā.

Lielu prieku un gandarījumu visiem skolēniem un skolotājiem sagādāja Alhambras apmeklēšana. Alhambra ir pils un cietokšņa komplekss Granadā, Andalūzijā, Spānijā. Mūsdienās Alhambra ir viena no iecienītākajām tūristu apskates vietām Spānijā. Ceturdien otrajā dienas pusē  apmeklējām Sakromonte. Sakromontes alu muzejs saglabā klintīs izveidotās mājas, bet Sakromontes klosterī ir izstādītas relikvijas. No turienes paveras plaša pilsētas panorāma.

Piektdiena bija īpaša, jo skolēni prezentēja darbus spāņu skolēnu vecākiem, skolotājiem un skolas administrācijai.  Pēc tam bija skolēnu un skolotāju apbalvošana un sertifikātu izsniegšana par piedalīšanos projektā “Science Connect”.  Pēc svinīgās ceremonijas skolēniem bija iespēja pavadīt laiku ar viesu ģimenēm. Šīs brauciens deva jaunas idejas un ierosmes darbam, ne tikai pašiem skolēniem, bet arī skolotājiem. Bija iespēja apskatīt, kā strādā skolotāji spāņu skolā, parunāt ar kolēģiem no citām valstīm, apspriest  problēmas un izveidot jaunus sadarbības kontaktus.

Skolēniem arī guva jaunus iespaidus un pieredzi, iespēju iepazīties  un sadraudzēties  ar skolēniem no dažādām valstīm, uzlabot savas diģitālas prasmes, apgūt ‘’TRACKER” programmu,   komunikācijas prasmes un praktizēt angļu valodu, kā arī iepazīt Spānijas valsts kultūru.

Pateicamies par iespēju gūt jaunu pieredzi un iespaidus skolas direktorei A. Skutelei, projekta koordinatorei A. Guževai un angļu valodas skolotājai J. Maskaļovai.
Daugavpils 13.vidusskolas projektu Nr.2019-RO01-KA201-063169 līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus + programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus +.Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas
ķīmijas skolotāja: T. Timošenko
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , 29881772
 un angļu valodas skolotāja: O. Fjodorova.
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 29393016
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.