Daugavpils 13.vidusskola turpina īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2(KA2) projektu Nr. 2019-1RO01-KA201-063169 “Zinātne apvieno”, kura mērķis, izmantojot Eiropas kolēģu zināšanas un pieredzi, pilnveidot skolas metodisko bāzi un veidot ilgtspējīga mācību procesa pamatus, kurš balstīts uz zināšanām un inovācijām.

Projekta ietvaros no 30. augusta līdz 3. septembrim Portugālē, Porto Universitātē, notika skolotāju apmācības par programmēšanu un Arduino izmantošanu. Šajās apmācībās piedalījās angļu valodas skolotāja Žanna Papenoka un fizikas skolotājs Jurijs Kostjukevičs. Vēl piedalījās kolēģi no Rumānijas, Spānijas, Itālijas, Grieķijas, Portugāles un Turcijas.

Apmācību laikā dalībnieki iepazinās ar robota OZOBOT pamatfunkcijām (līniju zīmēšana, kodu ievietošana, programmēšanas pamati ar kodiem). Nākamais posms bija programmēšana, izmantojot blokus.
Apgūstot programmēšanas elementus, dalībnieki varēja paši ieprogrammēt robotu OZOBOT tā, lai to izmantotu pieejamākām fizikas nozarēm, piemēram, kinemātikai un dinamikai.
Apmācību laikā dalībnieki arī iepazinās ar programmām Scratch un Tracker, kas ir ļoti noderīgas arī fizikas mācīšanā.

Nākamais solis bija iepazīšanās ar ierīci Arduino un programmu Tinkercad. Šo programmu izmantošana ļauj izveidot virtuālas elektriskās shēmas uz Arduino. Projekta dalībniekiem bija dota iespēja pārbaudīt savas teorētiskās zināšanas praksē un produktīvi strādāt pie elektrisko ķēžu izveidošanas un atbilstošās Arduino programmēšanas.

Dalība projekta mobilitātē ir lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi un aprobēt jauniegūtās metodes skolā, paplašināt profesionālās zināšanas par aktuāliem jautājumiem, kā arī stimuls personīgai izaugsmei. Iegūtās zināšanas varētu būt izmantotas darbā, gatavojoties mācību stundām, kā arī daloties pieredzē ar kolēģiem.

Šajā braucienā gūtā pieredze un jaunas idejas palīdzēs turpmākai sadarbībai starp projektā iesaistītajiem ārvalstu partneriem, lai īstentu projektu. Daudzas idejas mēs varam izmantot, realizējot kompetenču izglītību,strādājot ar talantīgiem skolēniem.

Brīvajā laikā bija iespēja iepazīt Porto pilsētu,kas celta kalnainā apvidū, ko uz pusēm sadala Douro upe. Upei pāri ved daudzi tilti, taču ievērojamākais (karaļa Luija I), ko projektējis Gustavs Eifelis, sākas tieši no centra, un pa tā augšējiem metāla arku laidumiem kursē tikai vilcieni. Gājējiem no vairāku desmitu metru augstuma paveras brīnišķīga pilsētas panorāma, bet autobraucējiem jāsamierinās ar ne tik iespaidīgu skatu, šķērsojot upi pa leju, taču tā var labāk apskatīt senās koka laivas.

Pateicamies par iespēju gūt jaunu pieredzi un iespaidus skolas direktorei A.Skutelei, direktores vietniecei A.Guževai un angļu valodas skolotājai J.Maskaļovai.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.
Daugavpils 13.vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu " Zinātne apvieno”( 2019-1RO01-KA201-063169) līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli.

 

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas skolotāij:
Ž.Papenoka un J.Kostjukevičs
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.