erasmuslogo

Daugavpils 13.vidusskola turpina īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) projektu Nr.2019-1-LV01-060241 “Izglītība bez robežām, kura mērķis, izmantojot Eiropas kolēģu zināšanas un pieredzi, pilnveidot skolas metodisko bāzi un veidot ilgtspējīga mācību procesa pamatus, kurš balstīts uz zināšanām un inovācijām.  

Projekta ietvaros no 11. līdz 16..oktobrim Reikjavīkā, Islandē, notika skolotāju apmācības “Gudrie skolotāji spēlē vairāk”. Šajās apmācībās piedalījās 2 skolotāji. Kursos piedalījās arī kolēģi no Polijas, Igaunijas,Vācijas, Horvātijas, Slovēnijas, Francijas, Spānijas, Portugāles, Anglijas.

Apmācību laikā dalībnieki lielākoties darbojās prakstiski, apgūstot dažādas aktīvas darbības metodes, kuras var izmanot mācot jebkuru priekšmetu. Tas viss sekmē lietpratības attīstīšanu skolēnam, spēju vispārināt, pārnest jaunās zināšanas un prasmes uz nezināmām situācijām. Ļaujot skolēniem darboties, skolotājs dod iespēju viņam izmantot un attīstīt augstākā līmeņa domāšanas prasmes (analizēt, sintezēt, izvērtēt, risināt problēmas). Aktīvās darbošanās metodes ļauj ikdienā nedod gatavas zināšanas, bet dot iespēju skolēniem radīt sev jaunas zināšanas. Mācības var notikt visdažādākajās vietās – klasē, sporta zālē, mežā. Apguvām dažādas kustību rotaļas, meditācijas piemērus, vārdu spēles. Visi dalībnieki gan dziedāja, gan dejoja, gan spēlēja teātri, vingroja, darbojās radošajās darbnīcās. Sapratām, ka jebkura spēle ir nebeidzama mācīšanās. Ļoti lietderīgs likās tas, ka vienkāršas mācīšanas stratēģijas ir lietderīgas.

Tika apmēklēta arī viena no jaunākajām, modernākajām izglītības iestādēm. Pārsteidza tas, ka īpaša prioritāte ir praktiskajai darbībai, jau sākumskolā bērni darbojas praktiski kokgriešanas, tekstilmācības kabinetā, kuri ir aprīkoti ar daudzveidīgiem darbgaldiem, šujmašīnām un daudz ko citu.

Tika sniegts ieskats Islandes izglītības sistēmā, guvām informāciju par to, kā tiek organizēts, plānots un realizēts darbs izglītības jomā.
Projektā pēdējā dienā notika kursu izvērtējums. No atsauksmēm bija saprotams, ka kursi bija ļoti vērtīgi.

Dalība projekta mobilitātē bija lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi, zināšanas un aprobēt jauniegūtās metodes skolā, paplašināt profesionālās zināšanas par aktuāliem jautājumiem. Protams, projekts deva stimulu mācīties tālāk, izvērtēt mācīšanas stratēģijas, kuras labāk izmantot, mācot priekšmetu.Iegūtās zināšanas varētu būt izmantotas darbā, gatavojoties mācību stundām, kā arī daloties pieredzē ar kolēģiem.

Brīvajā laikā bija iespēja iepazīt Islandi, tās ievērojamākās un unikālākās vietas salas teritorijā. Izbraucām “Zelta loku”, kurš ir populārākais riņķveida tūristu maršruts no Reikjavīkas ar aizraujošām ainavām un dabas brīnumiem. Apmeklējām vienu no spēcīgākajiem ūdenskritumiem Islandē Gulfosu. Viens no apskates objektiem bija Haukadalur ieleja, kur bija apskatāms Geizers, kas ik pēc 5-10 minūtēm izšļāc 120o C karstu ūdeni aptuveni 20 m augstumā. Neparasti bija atrasties plaisā starp tektoniskajām plātnēm, kas atdala Ziemeļameriku no Eirāzijas. Stāvot blakus Atlantijas okeānam, spēcīgā vēja  un augsto viļņu dēļ  izjutām neskartās dabas varenumu un skaudro Islandes klimatu.

Gribētos izteikt pateicību par iespēju gūt jaunu pieredzi un iespaidus skolas direktorei A.Skutelei.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.
Daugavpils 13.vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Izglītība bez robežām” (2019-1-LV01-060241) līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas skolotājas:
Anna Guževa un Jeļena Maskaļova
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.