erasmuslogo

Daugavpils 13.vidusskola turpina īstenot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) projektu Nr.2019-1-LV01-060241 “Izglītība bez robežām”, kura mērķis, izmantojot Eiropas kolēģu zināšanas un pieredzi, pilnveidot skolas metodisko bāzi un veidot ilgtspējīga mācību procesa pamatus, kurš balstīts uz zināšanām un inovācijām.

No šī gada 18.oktobra līdz 22.oktobrim skolas pedagoģe Irina Ņevedomska piedalījās pedagogu apmācību programmā “Skolēna talanta identificēšana savā klasē” Portugālē. Kursu mērķis bija apgūt jaunus paņēmienus, kā noteikt skolēna/jauniešu stiprās puses un spējas, kuras formālajā izglītības vidē var nepamanīt. Pedagogiem no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Horvātijas, Bulgārijas un Austrijas bija dota iespēja iepazīt dažādas mācīšanas idejas un aktivitātes, piemēram, izglītojamo domāšanas stilus, izmantojot multimediju un modernās tehnoloģijas, lai atdzīvinātu stundas, motivētu un mudinātu skolēnus atklāt savus talantus un pastāvīgi veikt sevis pilnveidošanu.

Kopā ar citu ES valstu pedagogiem bija iespēja gūt jaunu informāciju, aktualizēt savas prasmes, kā skolēnos ieraudzīt augstu sasniegumu intelektuālās, radošās, mākslinieciskās vai līderspējās, vai konkrētās akadēmiskās jomās, kā arī gūt idejas, kā palīdzēt skolēniem atklāt savus talantus un motivēt viņus. Kurss bija interesants ar to, ka visas aktivitātes, testus, novērtējumus varējām izmēģināt paši praktiskajās nodarbību daļās, talanta identificēšanas “rīkus” varējām izbaudīt uz sevis. Tika izmantota iespēja apmainīties ar pedagoģisko informāciju un zināšanām multikulturālā kontekstā.

Mācību mobilitātē iegūtās vai aktualizētās zināšanas un kompetences būs aprobētas mācību procesā, audzināšanas darbā, administrācijas darba organizēšanas un vadīšanas procesā, kā arī izplatītas skolas metodiskajos pasākumos.

Pateicamies par iespēju gūt jaunu pieredzi un iespaidus skolas direktorei A.Skutelei, direktores vietniecei A.Guževai un angļu valodas skolotājai J.Maskaļovai.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+. Daugavpils 13.vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Izglītība bez robežām” (2019-1-LV01-060241) līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas skolotāja
Irina Ņevedomska
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

MyCollages 1