erasmuspluslogo

Daugavpils 13.vidusskolas 11. un 12. klašu skolēni no 08. novembra līdz 13.novembrim kopā ar skolotājām Jeļenu Piperi un Vladu Jasinsku piedalījās ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 ( KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Zinātne apvieno” ( Nr. 2019-RO01-KA201-063169) aktivitātēs Turcijā Ankarā.

Mobilitātē piedalījās 5 skolēni un 2 skolotāji no septiņām valstīm: Portugāles, Itālijas, Grieķijas, Turcijas, Spānijas, Rumānijas un Latvijas.

Aktivitāšu mērķis bija attīstīt skolēnu kritisko domāšanu un sadarbības prasmes, digitālās kompetences, kā arī veikt dažādus eksperimentus, analizējot tos ar “Tracker” programmas palīdzību, ar mērķi izmantot iegūtās zināšanas un prasmes fizikas stundās.

Šī mobilitāte ir otrā, pirmā notika Spānijā Granadā. Mobilitātes ilgums bija 5 dienas. Šajā laikā skolēni apmeklēja skolu, veicot eksperimentus un piedaloties dažādās aktivitātēs.

Pirmdien notika iepazīšanās. Katras valsts skolēnu grupa prezentēja savu valsti un skolu. Pēc tam skolēni piedalījās divās darbnīcās. Skolēni bija sadalīti 5 jauktās grupās. Turcijas un Itālijas skolēni rādīja video ar saviem eksperimentiem un pēc tam apmācīja skolēnus grupās, izmantojot “Tracker” programmu. Pēc apmācībām skolēniem vajadzēja izvērtēt katru darbnīcu, izmantojot mobilos telefonus. Pēc pusdienām skolēniem un skolotājiem bija piedāvāta kultūras programma: Turcijas 1. un 2. Lielās nacionālās asamblejas, Anatolian Civilizācijas muzeja un Ankaras Vecpils apmeklēšana.

Otrdien notika ieplānotās divas darbnīcas, kuras vadīja Spānijas un Portugāles skolēni, un to izvērtēšana. Dienas otrajā pusē apmeklējām Hamamonu Ankaras mikrorajonu un Altinkojas brīvdabas muzeju.
Trešdien Turcijā bija brīvdiena, tāpēc visi skolēni un skolotāji devas uz Bejpazari. Bejpazari ir veca pilsēta, kas atrodas 98 km attālumā no Ankaras un 700 m virs jūras līmeņa. Šī pilsēta agrāk bija tirdzniecības centrs, caur kuru gāja dažādas karavānas no Stambulas uz Bagdādi. Mūsdienās Bejpazarı ir viena no iecienītākajām tūristu apskates vietām Turcijā.

Ceturtdien arī darbojāmies darbnīcās, kuras vadīja Rumānijas un Grieķijas skolēni. Visi eksperimenti bija daudzveidīgi un interesanti. Skolēni ar prieku piedalījās visās aktivitātēs un demonstrēja savas zināšanas un radošumu. Otrajā dienas pusē apmeklējām etnogrāfijas muzeju un Atatūrkas mauzoleju.

Piektdiena bija īpaša, jo mūsu skolēni prezentēja savu darbnīcu un vadīja darbu grupās, kā arī visas grupas prezentēja savus īsus video par pavadīto laiku turku skolēnu vecākiem, skolotājiem un skolas administrācijai. Pēc tam bija skolēnu un skolotāju apbalvošana un sertifikātu izsniegšana par piedalīšanos projektā “Science Connect”. Svinīgajā ceremonijā piedalījās Turcijas izglītības ministrs.
Šīs brauciens deva jaunas idejas un ierosmes darbam, ne tikai pašiem skolēniem, bet arī skolotājiem. Bija iespēja apskatīt, kā strādā skolotāji turku skolā, parunāt ar kolēģiem no citām valstīm, apspriest problēmas un izveidot jaunus sadarbības kontaktus.

Skolēni arī guva jaunus iespaidus un pieredzi, iespēju iepazīties un sadraudzēties ar skolēniem no dažādām valstīm, uzlabot savas digitālas prasmes, apgūt “TRACKER” programmu, komunikācijas prasmes un praktizēt angļu valodu, kā arī iepazīt Turcijas valsts kultūru.

Pateicamies par iespēju gūt jaunu pieredzi un iespaidus skolas direktorei A. Skutelei, projekta koordinatorei A. Guževai un angļu valodas skolotājai J. Maskaļovai.
Daugavpils 13.vidusskolas projektu Nr.2019-RO01-KA201-063169 līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus + programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus +.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas skolotāij:
V.Jasinska un J.Pipere
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.