No 04.11.2019. sakarā ar remontdarbiem skolas ēkā saziņai ar 13.vidusskolu

izmantot tālruni 28376584 (sekretāre/ ēkas un teritorijas uzraugs)

Š.g. 4. decembrī sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tika organizēta lekcija 12. klases skolēniem, kuru vadīja NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri. Mūsu skolu apmeklēja pārstāvji no Kanādas un Spānijas, kuri jauniešiem stāstīja par savu pieredzi, pildot dienesta pienākumus Latvijā, un sadarbību ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem.

Daugavpils 13.vidusskolas komanda pilsētas volejbola sacensībās izcīnīja 2.vietu! Skolu pārstāvēja 6. un 7.klašu zēni - Pāvels Arhipovs, Daniils Karpuhins, Maksims Veļičko, Ņikita Drako, Vjačeslavs Miklaševskis, Nikita Likovs un Artjoms Timošenko. Sacensībām gatavoja un atbalstīja sporta skolotājs Dmitrijs Hadakovs. Apsveicam ar panākumiem!

 

2019.gada 20. novembrī 6.a klases skolēni piedalījās mācību ekskursijās: Pilsētas apskates ekskursijā un Tematiskā ekskursijā “Izzini Daugavpils cietoksni!” Latvijas Skolas Soma programmas ietvaros.

 

Uz tevi, Latvija, iet visas mūsu domas,
Par tevi lūpas lūgsnu vārdus liek… (Z. Lazda)

Dienas kļūst arvien īsākas, un pelēcīgās krāsas dabā liek cilvēkam novērtēt katru saulaino dienu rudenī. Arī tumšajās un lietainajās dienās pie mums ir skaisti, jo ļaudis jau ir sakopuši savus tīrumus, rudens raža atradusi vietu lauku sētās, pilsētas parkus un ielas klāj rudens lapu košais paklājs. Novembris ir viens no gada tumšākajiem mēnešiem, bet mūsu valstij – viens no svarīgākajiem, jo šai laikā ļaudis pošas savas valsts dzimšanas dienai.

Par godu Starptautiskajai Putras dienai 10. oktobrī AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless” arī šogad rīko Putras programmu ar izglītojošām un interaktīvām aktivitātēm skolās, lai izglītotu skolēnus un sabiedrību kopumā par graudaugu veselīgumu un putras ēšanas tradīcijām.

Š.g. 14.novembrī Daugavpils 13.vidusskolas radošie kolektīvi, skolotāji un vecāki, pulcējoties Daugavpils Kultūras pils zālē, Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienai veltīja svinīgo koncertu.

Jaunais mācību gads ir veiksmīgi iesācies, un skolēniem ir atvērušās durvis arī uz dažādām ārpusstundu aktivitātēm.

Viens no šādiem pasākumiem, kur 3. klases skolēni varēja izmēģināt savus spēkus latviešu valodā, 8.novembrī notika Centra vidusskolā. Mūsu skolu konkursā “Rudens virpulī” pārstāvēja 3.a klases komanda (Valērija Perehodčenko, Iļja Zaletilo, Sofja Meļkova un Stanislavs Lavrinovičs). Komandu dalībniekiem bija jāveic dažādi atjautības uzdevumi. Bet ne tikai atjautība un valodas zināšanas ļauj nonākt pie uzvaras, svarīga ir arī prasme sadarboties komandā, uzklausīt vienam otra viedokli un mācēt ātri tikt galā ar uzdevumu. Mūsu skolas komanda konkursā ieguva pateicību.

Debašu māksla pazīstama jau kopš senās Grieķijas laikiem, kur aizsākās publiskās runas ideja, liekot pamatus demokrātijas principiem – brīva viedokļa paušanai, vienlīdzībai, kopīgai problēmjautājumu risināšanai. Debašu  mērķis ir attīstīt skolēniem kritiskās domāšanas, argumentu veidošanas un publiskās runas prasmes un dot iespēju iedziļināties sabiedrībā aktuālos ekonomiskajos, sociālajos un politiskajos jautājumos. 

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 25. oktobrī 12. klase apmeklēja Latvijas Nacionālo operu. Skolēniem bija iespēja noskatīties Šarla Guno iestudētu operu “Fausts”. Latvijas Nacionālajā operā bijām pirmo reizi. Tā bija lieliska iespēja apskatīt iekšējo rotājumu, kā arī izbaudīt aktiermākslas un mūzikas radošumu!

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4A
Daugavpils
LV-5417

No 04.11.2019. sakarā ar remontdarbiem skolas ēkā saziņai ar 13.vidusskolu izmantot tālruni 28376584 (sekretāre/ ēkas un teritorijas uzraugs)

Tālr. 65436237 (direktore)
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine