INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

„…Zelta sietiņš,
Sudraba stīgas
Dimanta sēkliņas
Sijājamas….”
             Jānis Rainis

Rudens Latvijā nāk  ar veltēm – ābolu ražu, sēņu groziem un dzeju grāmatām, jo septembrī ik gadu tiek atzīmētas Dzejas dienas.  Arī mūsu skolas audzēknes, 3.a skolniece Anastasija Rižaja un 6.c klases skolniece Margarita Markelova, 2019. gada 13. septembrī piedalījās skatuves runas konkursā  „Zelta sietiņš”.

Konkurss tradicionāli tika veltīts Raiņa un Aspazijas daiļradei un šajā gadā novadīts jau deviņpadsmito reizi īpašā vēsturiskā vietā Berķenelē. Berķeneles muiža pazīstama kā Jāņa Raiņa bērnības zeme. Tieši šeit, Lauceses upītes krasta pakalnos, pagājusi Raiņa bērnība. Un  šeit, kur visur ir Raiņa piemiņa, mūsu meitenes lasīja dzejoļus. Anastasija lasīja Raiņa dzejoli „Labu nakti!” un Aspazijas dzejoli „Mikrokosms”, savukārt Margarita lasīja Raiņa dzejoli „Sabirzis zieds” un prozas fragmentu par Raiņa bērnības gadiem „Es gribēju jums vēl vairāk dot…”.

Konkursu novērtēja nopietna žūrija – brīnišķīga  latviešu  aktrise  Alda Krastiņa, kura filmējusies seriālos „Likteņa  līdumnieki”, „Svešā dzīve” un „Māja pie ezera”, kā arī slavens aktieris un režisors, skatuves pedagogs Ivārs Brakovskis, filoloģe Terezija Ūbele, Liksnas Kultūras  nama direktore Valentīna Korsiete un Daugavpils teātra aktrise Līga Korlaška.  

Kopumā konkursā piedalījās 18 dalībnieku  no 2.-4. klašu grupas un 18 dalībnieku no 5.-9. klašu grupas.  Anastasija un Margarita saņēma pateicības rakstus un interesantas grāmatas par piedalīšanos un Nastja tika uzaicināta uz Daugavpils teātra latviešu trupas Ziemassvētku izrādi.

Raiņa mājas ilggadīga direktore un konkursa iniciatore  Inese Bērziņa atzīmēja:
„ Es šeit tik daudz strādāju un to, ko es šodien dzirdēju, tas ir unikāli… Es vēlreiz teikšu to, ka nav svarīgi, ka cilvēks nezina kādus vārdus no galvas, svarīgi, ka jūs esat šeit! Jūs atbraucāt, jūs te strādājat, jūs runājāt –tā ir milzīga pieredze. Ja dzīvē ir kādas problēmas, paņemiet Raiņa krājumu un kādu dzejoli, izlasiet. Viņš vienmēr noder, tā kā Čaks, tā kā Ziedonis.  Rainis man ļoti palīdz”.
   Visi klātesošie piekrita, ka Raiņa un Aspazijas dzeja joprojām  ir aktuāla mūsu dzīve. Gribu vēlreiz atcerēties gudrus Raiņa vārdus par grāmatu un lasīšanu:
    „Kas visu izteic bez mēles?
      Man saka: tā grāmata
      Ar viņu labākās spēles
      Un mīļāka saruna…”

Izsaku lielu pateicību par sadarbību Anastasijas un Margaritas vecākiem, valodu jomas vadītājai Santai Lukaševičai, sākumskolas skolotājai Ludmilai Meļņikovai, latviešu valodas un literatūras skolotājam Sergejam Sokolovam un mūzikas skolotājai Inarai Juštelei.

Sagatavoja skolotāja logopēde Olga Viktorovska