Dzeja – tālā un tuvā. Kādam tik vajadzīga un mīļa, kādam pavisam neaizsniedzama. Kādu vakaros iepriecinās mazas plauktā noliktas grāmatiņas dzejas rindas, kāds labāk rokās ņems aizraujošu kriminālromānu vai lasīs intriģējošu mīlas stāstu.

Dzejas dienu aizsākumi meklējami 1965. gadā, kad par godu Raiņa simtgadei Latvijā izveidojās tradīcija – katru gadu septembrī svinēt Dzejas dienas. Kāpēc tieši septembrī? Atbilde pavisam vienkārša – Raiņa dzimšanas diena ir 11. septembris.

Arī šogad Dzejas dienu pasākumi pieskandina skolas, pilsētas, parkus.

Bez valodas mēs nebūtu nekas,
Tikai vējā plīvojošas lupatas.
Bez satura, viedokļa un jūtām,
Paaudžu paaudzēm, sūrā darbā gūtām.

/Zanda Zelma Lece/


No 21.janvāra līdz 25. janvārim mūsū skolā notika krievu valodas un literatūras nedēļa, kuras ietvaros 4.- 12. klases skolēniem bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos.

Domās un darbos esam kopā ar Latviju dzimšanas dienas gadā! Tēvzeme mums ir mājas, patvērums, drošība un ceļš, kurā vēl daudz taku jāizstaigā.

No 15. līdz 19. oktobrim tika novadīta sākumskolas mācību priekšmetu nedēļa.

Visi pasākumi tika veltīti Latvijas valsts simtgadei.

No 9. līdz 13.aprīlim skolā notika latviešu valodas un literatūras nedēļa.

 

 

No 2. līdz 20. novembrim mūsu skolā noritēja Pilsonības nedēļa.

6.novembrī mūsu skola piedalījās pasākumā ,,Latvijas karavīrs laikmetu griežos’’. Paldies Nataļjai Ignatjevai(9.b) un Dacei Verebai(5.a) par piedalīšanos pasākumā!

9.novembrī Skolas Parlaments organizēja piedalīšanos lentīšu locīšanas akcijā. Paldies Nadeždai Semjonovai!

10.novembrī mūsu skolā noritēja sienas avīžu konkurss ,,Es esmu Daugavpils patriots’’, kuru novadīja Aleksandrs Ignatjevs, kā arī Oksana Barkovska šajā dienā organizēja skolas zīmējumu izstādi ,,Mana Latvija.’’

 

11.novembrī Elita Saveļjeva novadīja tematiskās stundas ,,Latvija – manas mājas’’ 5.a klasē. Elitas Saveļjevas citāts: ,, Stundas beigās skolēni secināja, ka šādi izzinoši konkursi par Latviju ir nepieciešami, lai vēlreiz pārliecinātos, ka mēs ļoti daudz zinām par savu dzimto zemi.’’

12.novembrī Sergejs Sokolovs novadīja konkursu „Valodai līdzi”, kurā 8.b klases skolēnu komandām tika piedāvāts pārbaudīt savas atjautīgās domāšanas spējas, kā arī erudīciju latviešu valodas jautājumos. Pirmo vietu ar 32 punktiem ieguva „Pareizais lēmums”, otrā vieta tika „Ātrajai domai”, kurai spēlē izdevās nopelnīt 25 punktus, trešajā vietā ierindojās „Zinātkārie” ar iegūtajiem 18 punktiem. Komandas tika apbalvotas ar diplomiem un nelielām saldām balvām.

{gallery}../images/notikumi/2015novtevzemesned/02/{/gallery}

No 12.-23.novembrim skolēni varēja piedalīties glītrakstīšanas konkursā, kuru vadīja skolotāja Inga Rudāne. Uzvarētāji: 1.Margarita Ždanovska 8.b

2.Viktorija Kapustina 6.c

3.Natālija Rimicāne 5.b

4.Soma Sandra 6.c

{gallery}../images/notikumi/2015novtevzemesned/03/{/gallery}

13.,19.novembrī Irēna Ungure novadīja 7.a, 9.-11.klasēs viktorīnu ,,Radošs un zinošs Latvijai’’. Kā liecina pati skolotāja: ,,Viktorīnas laikā valdīja neformāla un draudzīga atmosfēra, komandās bija vērojams azarts un savstarpēja atsaucība.’’

{gallery}../images/notikumi/2015novtevzemesned/04/{/gallery}

16.novembrī Vineta Upeniece novadīja tematiskās stundas 2.-4. klasēs ,,Es dzīvoju Latvijā’’.

16.novembrī  noritēja Nadeždas Beskrovnovas vadītā stunda-ekskursija ,,UNESCO Latvijas dārgumi. UNESCO pasaules mantojums saraksts’’. 8.klašu skolēni iepazinās ar „UNESCO Latvijas dārgumu” sarakstu un aizraujoši pētīja Dainu skapi, kas tika sagatavots pēc jaunlatvieša K. Barona rasējuma.


Nīcgales dižakmens.

{gallery}../images/notikumi/2015novtevzemesned/05/{/gallery}

6.novembrī Dmitrijs Hadakovs novadīja sporta sacensības ,,Jaunie Latvijas sargi’’

16.novembrī Edgars Guds novadīja ekonomisko viktorīnu ,,Izvēlies Latvijas preci’’

17.novembrī Nadežda Beskrovnova veidoja ģimenes veco fotogrāfiju izstādi ,,Manas ģimenes vēsture Latvijas vēsturē.’’ Par šo izstādi stāsta N.Beskrovnova: ,,4.A un 4.B klases skolēni ar lielu gandarījumu veidoja veco  fotogrāfiju izstādi „Manas ģimenes  vēsture Latvijas vēsturē. ”  Viņi paši brīnijās , ka ģimenēs glabājās pat  1906. gada fotogrāfijas .Sešklasnieki piedalījās virtuālājā ekskursijā  un viktorīnā „Latgales ievērojamākās vietas”. Labākie novadpētnieki bija 6.B klases skolēni: D. Kligulis, A. Kožakars, V. Mališeva, A. Vavilovs, A. Zalucka’’

17.novembrī mūsu skolā tika organizētas Svinīgās līnijas par godu Latvijas Neatkarības Dzimšanas dienu. Pasākuma organizētāji Zoja Semčuka, Nadežda Semjonova, kā arī pasākumu palīdzēja novadīt Segejs Sokolovs un Ilga Gurova.

19.novembrī Anna Guževa novadīja tematisko stundu 9.b klasē ,,Es mīlu savu skolu.’’ Kā secina Anna Guževa: ,, Tapa darbi, kuros bija vērojama dziļa mīlestība pret savu 13. vidusskolu. Stundas beigās tika izveidotas kolāžas-apsveikumi Latvijai. Veidojot apsveikumus - kolāžas, ikvienam radās iespēja  varbūt ar attēla/teksta palīdzību pateikt ko tādu, ko nespēj ikdienā. Skolēni paši nonāca pie secinājuma, ka dzimtenes mīlestība sākas ģimenē  mājās un skolā.’’

{gallery}../images/notikumi/2015novtevzemesned/06/{/gallery}

19. novembrī par godu Krišjāņa Barona 180 dzimšanas dienai bija novadīts skolas pasākums, kurā 8.a klases skolēni pastāstīja un parādīja, kā tika vāktas, apkopotas un sistematizētas latviešu tautasdziesmas. Pasākuma otrajā daļā skolas radošākie skolēni sacentās tautasdziesmu lasīšanā-cik katrs iemācījās.

{gallery}../images/notikumi/2015novtevzemesned/07/{/gallery}

Gods un slava Nadeždai Orlovskai 8.a klases skolniecei, kura sacerēja mūziku Viļa Plūdoņa dzejoļa vārdiem “Lai līgo lepna dziesma”! Dziesmu atskaņoja 8.a klases skolēni, soliste Sofija Isajeva, pie klavierēm Vladislavs Pavlovskis, bungas Iļja Fiļipeckis.

Pasākumu sagatavoja un novadīja Ilga Gurova, Inga Rudāne.


Materiālus apkopoja un relīzi sagatavoja latviešu valodas un literatūras MK vadītāja Ilga Gurova

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4a
Daugavpils
LV-5417

Tālr. 65435028, 65436237
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

Joomla templates by JoomlaShine