Uz tevi, Latvija, iet visas mūsu domas,
Par tevi lūpas lūgsnu vārdus liek… (Z. Lazda)

Dienas kļūst arvien īsākas, un pelēcīgās krāsas dabā liek cilvēkam novērtēt katru saulaino dienu rudenī. Arī tumšajās un lietainajās dienās pie mums ir skaisti, jo ļaudis jau ir sakopuši savus tīrumus, rudens raža atradusi vietu lauku sētās, pilsētas parkus un ielas klāj rudens lapu košais paklājs. Novembris ir viens no gada tumšākajiem mēnešiem, bet mūsu valstij – viens no svarīgākajiem, jo šai laikā ļaudis pošas savas valsts dzimšanas dienai.

No 14.oktobra līdz 18.oktobrim skolā notika sākumskolas nedēļa.  1.-3. klases skolēniem bija iespēja  parādīt savas zināšanas un radošumu, pielietot savas prasmes dažādās aktivitātes.
Katra diena tika veltīta vienam mācību priekšmetam.

Dzeja – tālā un tuvā. Kādam tik vajadzīga un mīļa, kādam pavisam neaizsniedzama. Kādu vakaros iepriecinās mazas plauktā noliktas grāmatiņas dzejas rindas, kāds labāk rokās ņems aizraujošu kriminālromānu vai lasīs intriģējošu mīlas stāstu.

Dzejas dienu aizsākumi meklējami 1965. gadā, kad par godu Raiņa simtgadei Latvijā izveidojās tradīcija – katru gadu septembrī svinēt Dzejas dienas. Kāpēc tieši septembrī? Atbilde pavisam vienkārša – Raiņa dzimšanas diena ir 11. septembris.

Arī šogad Dzejas dienu pasākumi pieskandina skolas, pilsētas, parkus.

Bez valodas mēs nebūtu nekas,
Tikai vējā plīvojošas lupatas.
Bez satura, viedokļa un jūtām,
Paaudžu paaudzēm, sūrā darbā gūtām.

/Zanda Zelma Lece/


No 21.janvāra līdz 25. janvārim mūsū skolā notika krievu valodas un literatūras nedēļa, kuras ietvaros 4.- 12. klases skolēniem bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos.

Domās un darbos esam kopā ar Latviju dzimšanas dienas gadā! Tēvzeme mums ir mājas, patvērums, drošība un ceļš, kurā vēl daudz taku jāizstaigā.

No 15. līdz 19. oktobrim tika novadīta sākumskolas mācību priekšmetu nedēļa.

Visi pasākumi tika veltīti Latvijas valsts simtgadei.

No 9. līdz 13.aprīlim skolā notika latviešu valodas un literatūras nedēļa.

 

 

Saziņai

Daugavpils 13. vidusskola

Valkas ielā 4A
Daugavpils
LV-5417

No 04.11.2019. sakarā ar remontdarbiem skolas ēkā saziņai ar 13.vidusskolu izmantot tālruni 28376584 (sekretāre/ ēkas un teritorijas uzraugs)

Tālr. 65436237 (direktore)
Fakss 65436237

E-pasts: d13vsk@gmail.com

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com