Lai cik auksta un ilga nebūtu ziema, neatkarīgi ne no kā iestājas pavasaris, cilvēkiem gribas uzsmaidīt saulei un rīkot krāšņus svētkus. Pirmajā pavasara mēnesī Daugavpils 13.visusskolas skolēni kopā ar skolotāju logopēdu, Latgales Centrālās Jaunbūves bibliotēkas filiāles darbiniekiem, klašu audzinātājiem un vecākiem atzīmēja grāmatu - 2021. gada jubilāru - svētkus.

Klases stundu laikā tiešsaistē tika saskaitīts, cik gadu ir populārām latviešu un ārzemju grāmatām. Šogad savu 15. dzimšanas dienu svin Jura Zvirzgiņa „Mufa” un „Pēdējais Pūķis un Artūrs Uū”, Ineses Zanderes „Ja tu esi sivēns”, Māras Cielēnas „Kad karaliene bija Rīgā”. Pirms divdesmit gadiem iznāca Māras Cielēnas ,,Pilsētas pasakas un pasaules pasakas”, pirms 25 gadiem Ērika Kūļa „Niķa un Riķa stiķi”. Imanta Ziedoņa „Lāču pasakai” un Mirdzas Kļavas pasakai „Vāverēns Toms un viņa draugi” šogad 45 gadi. Annas Sakses „Pasakas par ziediem”, Olfrīda Prieslera ,,Mazais spociņš” pie lasītājiem nonāca pirms 55 gadiem, Džanni Rodari „Sīpoliņa piedzīvojumi” pirms 70 gadiem. Alana Aleksandra Milna „Vinnijs Pūks” iepriecina lasītājus jau 95 gadus, Karlo Kollodi ,,Pinokkio piedzīvojumi” 140 gadus, Lūisa Kerola „Alise Aizspogulijā” – 150 gadus. Izglītojamie iepazinās ar grāmatām un ar interesi klausījās fragmentus no tām.

Izsaku lielu pateicību par radošu sadarbību 1. klašu un 2.c klases skolēniem, viņu vecākiem, klases audzinātājām Ludmilai Meļņikovai, Jekaterīnai Lapai, Andželai Zandersonei, Oksanai Solovjovai, LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas vadītājai Tatjanai Zaharei.

Mīļie skolēni! Mudinu jūs apmeklēt pilsētas bibliotēkas, protams, ievērojot visus drošības noteikumus, un paņemt kādu interesantu grāmatu mājas lasīšanai. Neaizmirstiet, ka lasīšana ir atslēga jūsu izaugsmei!

Informāciju sagatavoja skolas logopēde Olga Viktorovska