INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

Šī mācību gada decembrī Adventes laika lasījumi tika veltīti latviešu dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas atmiņai un animatora Volta Disneja 120 gadu jubilejai. Stundu sākumā skolas logopēde iepazīstināja otro klašu skolēnus ar gaišiem īsiem pantiem par Ziemassvētkiem. Bērni uzzināja, ka vārds “Advente” cēlies no latīņu valodas vārda “adventus”, kas tulkojumā nozīmē “atnākšana”.

Aizraujoši bija uzzināt, kāpēc Adventes vainags veidots no mūžzaļo augu zariem, kas simbolizē mūžīgo dzīvi un kāpēc vainaga forma ir aplis bez sākuma un beigām – tas simbolizē bezgalību.
Kopā atminējām, ko simbolizē katra Adventes svecīte un domājām par gadā izdarīto, ka arī plānojām labus darbus uz nākotni. Visi piekrita, kad tu esi maziņš, tev acis mirdz, dāvanu saņemot, bet gadiem ejot, acis sāk mirdzēt, dāvanu dāvinot.

2.a klases skolēniem patika lieliskā dāvana no Latgales centrālās bibliotēkas filiāles Ceriņu bibliotēkas –Alana Aleksandra Milna Ziemassvētku pasaka par Vinnija Pūku un viņa draugiem, ar kuru bērni iepazinās Zoom platformā. Īpaši atmiņā palika Sivēna un Pūka saruna:

Sivēns: - Kā pareizi raksta vārdu mīlestība?

Pūks: - To neraksta, to jūt…

Sivēns: - Kas ir vislabākais Ziemassvētkos – cepumi, dāvanas, eglīte, rotas?

Pūks: - Nē, vislabākais tas, ka mēs svinam tos kopā!

2.b un 2.c klases skolēni sadarbojas ar Latgales Centrālās bibliotēkas filiāli Jaunbūves bibliotēku un iepazinās Zoomā ar Maikla Bonda grāmatām “Lācītis Padingtons “ un “Pasaka par peļu pili”.

No sirds paldies par radošu sadarbību, vārdu krājuma un redzesloka bagātināšanu visiem skolēniem . Pateicība par viņu klases audzinātāju Ludmilas Meļņikovas, Jekaterīnas Lapas un Andželas Zandersones ieguldīto darbu, mudinot bērnus piedalīties Adventes laika lasījumos. Liels paldies 2.b skolēnu vecākiem par sadarbību ar pedagogiem bērnu runas attīstības jomā. Ceru, ka Adventes laika lasījumi kļuva par labu tradīciju mūsu skolā, kas dod mums visiem prieku un mieru pirmssvētku gaišajā laikā. Miers ir stāvoklis, kurā iekšēji katrs varam vēlēties nokļūt. Lai ko mēs darītu, lai ko vēlētos sasniegt, piedzīvot, sajust, miers mums dod pamatu un mērķi dzīvei. Miers izpaužas sevis pieņemšanā, situācijas pieņemšanā. Miers, kas izstaro mīlestību pret sevi un pasauli.

Sagatavoja skolotāja logopēde Olga Viktorovska