INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

 

16. septembrī Raiņa mājā Berķenelē norisinājās kārtējais skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš”. Uz konkursu skolēni sabrauca gan no Daugavpils pilsētas skolām, gan no tālākām Latgales vietām. Konkursā skanēja Raiņa un Aspazijas dzejoļi, bet 5.-12. klašu dalībnieki vēl izpildīja prozas fragmentu par Raiņa bērnības gadiem.

No mūsu skolas konkursā 2.-4. klašu grupā piedalījās 2.b klases skolnieks Arhips Rudņevs ar Aspazijas dzejoli "Aicinājums" un J. Raiņa dzejoli "Praktiskais zēns un rudens".

5.-9. klašu grupu pārstāvēja 9.b klases skolniece Anastasija Viļčinska. Meitene lasīja Raiņa dzejoli “Dzīvības trauks” un fragmentu par Raiņa bērnību no Saulcerītes Vieses grāmatas “Pasaules dziesma”.

Savukārt vidusskolas posmā 12. klases skolniece Anastasija Paškeviča lasīja Aspazijas dzejoli ”Vakara sarkanā laivā” un fragmentu par Raiņa bērnību no Saulcerītes Vieses grāmatas “Pasaules dziesma”.

Visi mūsu skolas dalībnieki ieguva pateicības par piedalīšanos konkursā un dāvanā saņēma krāšņu grāmatu.

Konkursa gaitā ikviens varēja ielūkoties Raiņa mājā un sajust vēstures pieskārienu. Istabās varēja ieraudzīt skapjus ar kokgriezumiem, senu skolas solu, gultas ar koka sānu malām, bērna šūpuli, galda piederumus, Raiņa liecību u. c. senas lietas.

Pasākumā noslēgumā Daugavpils teātra aktieris atraktīvā veidā, lasot A. Čaka dzeju, sveica visus konkursa dalībniekus.

Tiem skolēniem, kuri vēl nekad nebija bijuši Raiņa mājā Berķenelē, šis pasākums bija kā maza ekskursija un, protams, laba pieredze mācīties uzstāties auditorijas priekšā.

Liels paldies skolotājām Gaļinai Gallerei, Ilgai Lauderei un Santai Lukaševičai par bērnu sagatavošu šim konkursam tik īsā laikā!