INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

Skolas soma LV100 krasains

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma” š. g. 3. martā 10. klases izglītojamajiem bija iespēja noskatīties tiešsaistes koncertlekciju “Sprādziens mūzikā”.

Koncertlekcijā izglītojamie tika iepazīstināti ar to, kā populārā mūzika (mūzikas stili un žanri) ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam.

Izglītojamo atsauksmes par redzēto un dzirdēto:

Mēs uzzinājām daudz ko jaunu par populāriem mūzikas žanriem no pagājušā gadsimta līdz mūsdienām. Mikus Abaroniņš un Arta Abaroniņa ļoti spilgti un aizraujoši pastāstīja par populāriem mūzikas žanriem. Mūsu klase ir muzikāla, mēs visi spēlējam dažādus instrumentus vai dziedam un mūs visus saista šīs lietas, un viena no tām ir mūzikas žanri. Es spēlēju klarneti un man bija interesanti paskatīties, kā var dziedāt dažādos žanros, bet tiem, kas dzied būtu interesanti paskatīties, kā tiek ievērotas kompozīcijas uz dažādiem instrumentiem dažādos žanros. Visvairāk no mūzikas žanriem man patika džezs. Koncertlekcijā ļoti spilgti un skaisti izskanēja džeza dziesma " Oh, Lady Be Good!”. Man un maniem klasesbiedriem ļoti patika koncertlekcija. Būtu labi ja šādu pasākumu būtu vairāk.

Kad es noklausījos koncertlekciju, par dažādu veidu mūziku, es nonācu pie secinājuma, ka visvairāk man patika mūzika no disko laikmeta. 1970 gads iezīmējās ar disko laikmetu . Tajā laikā cilvēki, lai tiktu no visa prom, velējās izbaudīt laiku dejojot un izklaidējoties. Man ļoti patīk šī mūzika, jo es arī ļoti mīlu dejot. Man nepatīk klausīties skumjas dziesmas, jo man kļūst garlaicīgi . Es ļoti vēlētos nokļūt tajā laikā, un sajust to deju un mūzikas atmosfēru. Man ļoti patika koncertlekcijas dziesmu izpildījums. Dziesmas tika dziedātas spilgti un skaisti. Pēc koncertlekcijas man bija labs garastāvoklis.

Man patika koncertlekcija „Sprādziens mūzikā”. Es uzzināju daudz ko jaunu par mūzikas vēsturi. Šis stāsts bija hronoloģisks, sākot ar 20. gadsimta 20. gadiem un beidzot ar 2020. gada mūziku. Interesanti izveidota lekcija. Tiek apskatīti katri desmit gadi. Kādi konkrētajā desmitgadē bija populāri dziedātāji, mūzikas žanri, kādi jauni mūzikas instrumenti ienāk. Pasaules notikumi, ietekmē arī mūziku, piemēram, kara laikā tā ir mierīga un lēna, bet pēc kara, jau ātra un jautra. Pēc katras desmitgades apskates, tiek izpildīta tā laika populāra viena vai divas dziesmas. Dažas 1960.-1990. gadu dziesmas es esmu dzirdējusi, klausoties radio. Šīs dziesmas, ir bijušas savā laikā hīti un tās klausās arī mūsdienās. Lekcijas beigās tiek izpildītas arī dažādu žanru latviešu dziesmas. Man visvairāk iepatikās 1950. gadu mūzika - rokenrols. To klausoties, gribas dejot.

Sagatavoja klases audzinātāja Dace Vereba