INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

“Latvijas Skolas Soma” projekta ietvaros 8.b klases skolēni apmeklēja Rēzeknes teātra “Joriks” virtuālo izrādi “PuSHkins.Dzīvs.”

Radošā komanda: režisors – Edvīns Klimanovs, scenogrāfija – Jeļizaveta Sidorova, lomās: Tatjana Suhiņina - Pecka, Larisa Beilo, Larisa Ščukina, Vladimirs Petrovs, Genādijs Voronovs, Aivars Pecka.

Pēc izrādes noskatīšanās skolēni iepazinās ar jauniem faktiem par Puškina biogrāfiju un daiļradi, iepazinās ar citu skatījumu uz viņa daiļradi un personību .Izrādes anotācijā teikts: Mēs ļoti bieži nevaram saprast, kādēļ mums skolā māca to, kas, mūsuprāt, dzīvē nebūs vajadzīgs. Izrāde stāsta par parasto cilvēku un viņa neparastajām attiecībām ar Puškinu. Neizpratne, kāpēc ir jālasa un jāmācas par Puškinu. Problēmas mīlestībā, arī Puškina dēļ un galvenā varoņa naids pret rakstnieku, bet galu galā, no naida līdz mīlestībai ir viens solis. Galvenais varonis līdz kaula smadzenēm ienīst Puškinu, bet zina par viņu visu…

Aktieri veiksmīgi tika galā ar savu uzdevumu tik sarežģītos apstākļos. Skolēniem izrāde ļoti patika, jo tā bija ļoti neparasta un emocionāla.
Skolēnu atsauksmes pierāda to, ka izrāde bija interesanta un aizraujoša:
Šāda Puškina biogrāfijas interpretācija bija ļoti interesanta un neparasta. Sākumā, kad viss notika skolā, nebija īsti skaidrs, bet tad puzle sāka veidoties. Man šī izrāde bija vairāk kā joks, jo tika lietoti dažādi smieklīgi vārdi. Domāju, ka otrreiz pārskatot šo izrādi, tā būtu saprotamāka un skaidrāka. Man personīgi vairāk patīk konkrēta biogrāfija. Bet tajā pašā laikā šis variants ir arī ļoti interesants, jādomā par to un jāatrod jēga. Domāju, ka daudz ko jaunu neiemācījos, jo pamatus zināju jau sen, kaut ko izlasīju krievu valodas stundā, un šī izrāde vairāk bija kā atgādinājums. Bet kopumā varu teikt, kā izrāde bija interesanta un neparasta.(Lika Domaņina)

Priekšnesums bija interesants un ārkārtīgi neparasts, kas man patika. Arī lugā interesanti tika izstāstīta Puškina biogrāfija. No lugas uzzināju, ka dzīves laikā tik slavens dzejnieks vairākas reizes bija mata attālumā no nāves. Arī izrādē interesanti tika parādīta galvenā varoņa dzīve bērnībā, skolas gados un pieaugušā vecumā.(Iļja Balaško)

Pēc šīs izrādes noskatīšanās es domāju par Puškina darbu rakstīšanas vēsturi. Man visinteresantākie bija darbu rakstīšanas apstākļi un interesanti stāsti tos rakstot. Man ļoti patika izrāde, jo tā kopumā nav tik tieša un neparasta.(Dmitrijs Nikolajevs)

Mani pārsteidza tas, ka krievu dzejnieka biogrāfiju var izstāstīt humoristiskā manierē. Uzzināju, ka A. Puškins ticēja māņticībai. Es pievērsu uzmanību uz aktieru tērpiem, uz kuriem bija rakstītas rindas no viņa stāstiem un dzejoļiem, manuprāt, tas ir ļoti interesanti un oriģināli.(Anna Griņeviča)

Man patika šis priekšnesums. Ļoti labs iestudējums, interesanta runa, lieliski aktieri. Es uzzināju, kādas ir Puškina nāves teorijas. Smieklīgi joki. Ļoti interesantas situācijas.
(Jekaterīna Krasovska)

Man ļoti patika šī izrāde. Man ļoti patika, kā viņi sniedza informāciju par Puškinu un viņa pēdējiem dzīves gadiem. Vēl gribēju izcelt to, ka ideja parādīt, kā Puškins izrādē ietekmēja galvenā varoņa dzīvi, bija superoriģināla! Visvairāk man patika brīži, kad galvenais varonis kopā ar Leru izdomāja, kā būtu iespējams glābt Puškinu, un brīdis, kad G.G. gāja kopā ar savu bijušo klasesbiedru un izdalīja naudas sodus par “pieprasījuma trūkumu pēc Puškina darbiem”, kas ļoti izjauca G.G. dzīves iznākumu. , bet beigās mums rādīja komisku ainu, kur G.G. tikās ar Puškinu.(Darja Gaticka)

Sagatavoja: Žanna Papenoka