INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

2022.gada 25.maijā Daugavpils 13.vidusskolas 6.a klases skolēni devās uz pilsētas centru, lai piedalītos LSS pasākumā – orientēšanās spēlē - ,,Sākam pie skolas … ar Latvijas kultūras kanonu!’’, kuru organizēja SIA ,,Prima Tour’’.

Solēni, pastaigājoties pa pilsētas centru un baudot saulainos laika apstākļus, meklēja kontrolpunktus un centās sniegt atbildes uz dažadiem jautājumiem, kas saistīti ar Daugavpils vēsturi un kultūru. Aizraujošās aktivitātes rosināja interesi par Latvijas kultūras mantojumu.

Kā atzina paši skolēni, orientēšanās spēle bija ļoti interesanta un izzinoša, īpaši bērnus iedvesmoja atraktīvie un radošie vadītāji.

26.05.22. programmas LSS ietvaros 8.a klases skolēniem bija iespēja piedalīties vēsturiskā orientēšanās spēle-kvestā "Sākam pie skolas…ar Latvijas kultūras kanonu!". Spēli organizēja SIA "Prima Tour", kurie specializējas izglītojošu ekskursiju organizēšanā. Īpaši mūsu skolai viņi izstrādāja ekskursijas maršrutu ar dažādām aktivitātēm mūsu pilsētā. Divu stundu laikā skolēniem bija jāapmeklē dažādi punkti un jāsaņem atzīmes maršruta lapās. Visi uzdevumi bija rūpīgi pārdomāti.

Savās atsauksmēs skolēni rakstīja, ka spēle viņiem ļoti patika dažādu iemeslu dēļ: komandas darbs, interesanti aizraujoši uzdevumi, iespēja uzzināt ko jaunu par vietām pilsētā, pozitīvas emocijas. Bija arī daži negatīvi komentāri: daži punkti maršruta lapā atradās diezgan tālu viens no otra, kā rezultātā dalībniekiem pietrūka laika.

Izsakām lielu pateicību organizatoriem par profesionalitāti un iespēju interesanti un lietderīgi pavadīt laiku.

Daugavpils 13.vidusskolas 5. b klases skolēni saulainajā 24.maija dienā Latvijas skolas soma ietvaros piedalījās SIA “Prima Tour” organizētā orientēšanās spēlē “Sākam pie skolas…ar Latvijas kultūras kanonu!”.
Spēles sākums norisinājās Vienības laukumā, plkst.12:00. 5.b klases skolēni pavisam neierastā un netradicionālā veidā iepazina tādas Latvijas kultūras kanona septiņas jomas kā arhitektūru un dizainu, kino, literatūru, mūziku, skatuves mākslu, tautas tradīcijas un vizuālo mākslu.

Skolēniem prieku sagādāja tas, ka nevajadzēja visu dienu sēdēt pie skolas sola, bet bija laiks iepazīt savas pilsētas apkārtni. 5.b klases skolēni ne tikai veica vienas stundas garu pastaigu pilsētas centra tuvākajā apkaimē, baudot pavasarīgos laikapstākļus, bet viņiem bija nepieciešamība atrast kontrolpunktus. Skolēni uzzināja informāciju par katru no septiņām kultūras kanona sadaļām un veica aktīvus, ka arī izzinošus un interesantus uzdevumus. Skolēni centās sniegt atbildes uz dažādiem kultūras jautājumiem.

Gribās izteikt pateicības vārdus uzņēmumam “Prima Tour” par izdomām bagāto pasākuma organizēšanu!

 

Sagatavoja klašu audzinātājas Diāna Sedjukeviča (5.b), Vineta Upeniece (6.a), Jeļena Maskaļova (8.a)