INFO TĀLRUNIS

28 376 584

(skolas lietvede)

Pirmdien notika projekta noslēguma konference, kurā katra valsts prezentēja savus sasniegumus un ieguldīto darbu atkarību novēršanas pasākumos, atkarīgo vielu (narkotiku, alkohola, smēķēšanas u.c.) izplatīšanas nepieļaušanu izglītības iestādēs un bērnu, jauniešu vidū. Pēc tam draudzīgā atmosfērā jaunākie projekta dalībnieki spēlēja volejbolu ar Kirikkales pilotskolas skolēniem. Pēcpusdienā dalībnieki apmeklēja ievērojamākās ieroču ražošanas rūpnīcas muzeju. Un dienas noslēgumā skolnieces kopā ar meitenēm no Portugāles piedalījās pilsētas foto orientēšanās.

Otrdiena sākās ar Kirikales pašvaldības izglītības nodaļas apmeklēšanu, kur mēs viesojāmies pie izglītības departamenta vadītāja YUSUF TÜFEKÇİ. Pēc tam dalībniekus sagaidīja ar priekšnesumiem Kirikkales M. Özbek  pamatskolas skolēni. Mēs apmeklējām  arī  zinātniski  pētniecisko darbu festivālu, kas notika Kirikkales Zinātniskajā vidusskolā.  Pēcpusdienā dalībnieki piedalījās radošās darbnīcās jauniešu centrā. Skolēni iemācījās dejot tautas dejas  un gleznot uz ūdens.

Trešdien dalībnieki devas ekskursijā uz Kapadokiju, kur mums bija iespēja apmeklēt alas baznīcu ar freskām Goreme parkā (iekļauta UNESCO sarakstā), pazemes pilsētu – Derinkuju un māla mākslas darbnīcu.

Šajās dienās skolēni ne tikai ieguva daudz zināšanu par Turciju, Turcijas vēsturi, Turcijas tradīcijām un kultūru, bet guva arī lielu sociālo pieredzi, jo viņi satika vienaudžus no citām valstīm un, tā kā darba valoda mobilitātes laikā bija angļu valoda, uzlaboja arī angļu valodas zināšanas.

Sakām milzum lielu paldies arī ikvienai projekta dalībvalstij par pozitīvi labvēlīgo piedzīvojumu trīs dienu garumā, par pieredzes uzkrāšanu un viesmīlīgo uzņemšanu Turcijā!

D.Beļeviča

Mēs bijām  kā liela ģimene un es mīlu katru, kas piedalījās šajā projektā. Es ceru, ka mēs vēl tiksimies un  pārliecināta, ka es apmeklēšu Turciju vēlreiz!

A.Pašķeviča

Paldies Mustafam, visiem koordinatoriem un dalībniekiem, tās bija labākās dienas manā dzīvē. Es ļoti ilgošos pēc visiem un ar prieku gaidīšu, kad mēs satiksimies vēl reiz Turcijā.

S. Petrovska

Man liekas, kas šis projekts bija ļoti interesants, tāpēc ka mēs daudz ko apskatījām, daudz runājām angļu valodā. Tā bija ļoti laba pieredze priekš manis. Paldies visiem projekta koordinatoriem.

 

Informāciju sagatavoja un apkopoja Daugavpils 13.vidusskolas skolotājas V.Jasinska  un A.Guževa