No 04.11.2019. sakarā ar remontdarbiem skolas ēkā saziņai ar 13.vidusskolu izmantot tālruni 28376584 (sekretāre/ ēkas un teritorijas uzraugs)

No 13.03.2020. mācību process skolā ir apturēts. Pēc skolēnu brīvdienām no 23.03.2020. mācības tiks organizētas attālināti. Sekojiet informācijai e-klases žurnālā! Lai visiem laba veselība! Saudzējiet sevi un citus!

Skolas vadība

Cien./ God. izglītojamo vecāki un izglītojamie!

Sakarā ar skolas telpu remontu no š.g. 28.oktobra, izziņas Jūs varēsiet saņemt pie lietvedes 11.kabinetā (1.stāvā) katru darba dienu no plkst 12.00 līdz 13.30.

Izziņu varat iepriekš pieteikt - tālr. 28376584

No 21. Līdz 28. oktobrim Daugavpils 13.vidusskolas informātikas skolotājs Dmitrijs Zubovičs  piedalījās Erasmus+ programmas tālākizglītības kursos informātikas skolotājiem “Introduction to Coding and Robotics with Arduino” Florencē. Kursos arī piedalījās skolotāji no Polijas, Maltas, Somijas un Horvātijas.

Pirmdien kursu dalībnieki iepazinās ar pasniedzēju Lorenzo Gaspari un kursu saturu.  Visi dalībnieki sagatavoja prezentācijas par savu valsti un skolu, apspriežot dažādu valstu izglītības sistēmu īpatnības, kā arī labprāt atbildēja uz dalībnieku un pasniedzēja jautājumiem.

Pēc tam sākās mācības: visi  dalībnieki strādāja kopā. Nodarbību pirmā tēma bija “Android aplikāciju izveide ar MIT APP INVERTOR palīdzību”. Tā ir speciāla online programmatūra, kas ļauj izveidot programmas bez priekšzināšanām ar vizuālo bloku palīdzību savā mobilajā ierīcē. 

Šīs programmas ietvaros tika organizētas dažādas ekskursijas. Otrdien bija piedāvāta ekskursija pa  Florenci. Gids ar aizrautību stāstīja par Itālijas kultūras un ēdienu īpatnībām. Pēc ekskursijas bija otrā nodarbību diena, kur kursu dalībnieki mēģināja uzrakstīt savu pirmo programmu, izmantojot Arduino platformu. Trešdien tika organizēta vēl viena ekskursija pa Florenci, kas koncentrējas uz Itālijas vēsturi un kultūrvēsturiskiem objektiem Florencē.

Visas mācību nedēļas laikā bija organizētas praktiskās nodarbības, kur kursu dalībnieki mācījās izmantot ARDUINO platformu ar dažādiem sensoriem, piemēram, gaismas, mitruma, elastības sensoriem, kā arī ar “servo-motoriem”. Kursu noslēguma dienā katrs kursu dalībnieks saņēma sertifikātu par kursu apgūšanu.

Pēdējā dienā tika piedāvāta brīnišķīga iespēja apmeklēt lielisko Pizas torni un Katedrāles laukumu. Pizas pilsētas un torņa apmeklējums radīja neaizmirstamu iespaidu – kursu dalībnieki bija pārsteigti par Pizas torņa skaistumu un diženumu. Itālija ir valsts ar šaurām ieliņām un kalniem, siltu un komfortablu atmosfēru, kā arī draudzīgiem iedzīvotājiem.

Pateicoties profesionālas pilnveides kursiem, tika sekmīgi padziļinātas  zināšanas ARDUINO programmēšanā un radās izpratne, kā var pielietot savas prasmes mācību procesā, daloties ar skolēniem stundās un pētnieciskajos darbos.
Pateicos par iespēju gūt jaunu pieredzi un iespaidus skolas direktorei A. Skutelei, projekta koordinatorei A. Guževai un angļu valodas skolotājai J. Maskaļovai.

Daugavpils 13.vidusskolas projektu “Skola – pamats ilgtspējīgai attīstībai” (Līgums Nr.2018-1-LV01-KA101-046839) līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus + programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus +

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13.vidusskolas skolotājs
D.Zubovičs
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.