Šogad Ēnu diena norisinājās 6.aprīlī. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Arī mūsu skolēni piedalījās šajā noderīga pasākumi, viņi apmeklēja Daugavpils reģionālo slimnīcu, ielūkojoties ārsta profesijā; Ugunsdzēsēju nodaļā, izzinot ugunsdzēsēja profesiju; Daugavpils pilsētas pašvaldībā, pavadot dienu ar pilsētas priekšnieku; Centrāla poliklīnikā, ielūkojoties fizioterapeita profesijā, u.c.

Bet 9.c klases skolniece Olga Daniļenko apmeklēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļu un dalās ar mums ar savām emocijām:

“Labdien, gribu nedaudz pastāstīt par ēnu dienu policijas iecirknī. Tā bija lieliska iespēja uzzināt par policijas darbu. Kad es tur nokļuvu man bija daudz emociju, es ar lielu interesi klausījos informāciju, ko stāstīja darbinieki. Mēs ar citu skolu ēnotājiem braukājam policijas mašīnā un, veicot nelielus reidus, apturējām daudz cilvēku, jo tie pārkāpa noteikumus un šķērsoja sliedes vietā, kur to nedrīkst darīt. Sastādījām vairākus protokolus, apturējām arī vienu vīrieti, kurš arī pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus. Man gribētos pavadīt tur tik daudz laika, cik vien iespējams, es biju lielā sajūsmā par šo brīnišķīgo dienu, man bija ļoti interesanti un aizraujoši uzzināt pēc iespējas vairāk informācijas par šo profesiju.”

Sagatavoja: 9.c klases skolniece Olga Daniļenko