No 29. līdz 31. martam notika pirmā virtuālā mobilitāte Erasmus+ projekta Hum@Net ietvaros “Future Classroom Lab”, kurā piedalījās partneri no Spānijas, Beļģijas, Ungārijas, Grieķijas, Turcijas un Latvijas. Pasākumu sagatavoja Turcijas puse. No mūsu skolas strādāja trīspadsmit 7.a un 8.a klases skolēni un 4 skolotājas. Kopā mobilitātē piedalījās vairāk nekā 70 dalībnieki.
Mobilitātes pirmajā dienā Turcijas skolas direktors İbrahim İsmailoğlu sveica dalībniekus, katra valsts prezentēja plakātu par pašreizējo situāciju skolā un par savam izjūtām . Skolēni piedalījās viktorīnā par tēmu “Future Classroom Lab” un aprakstīja savu sapņu skolu. Pēc tam visi bija sadalīti grupās, kur notika iepazīšanās un virtuālā ekskursijā pa Turcijas pilsētu Rizē.
Otrdien skolēni grupās rakstīja savas pārdomas par ideālu skolu Twinspace forumā. Tad mobilitātes organizators Adil Tugyan (Turcija) stāstīja dalībniekiem par Nākotnes Klases Laboratorijām (Future Classroom Lab) un parādīja AI (artificial intelligence mākslīgais intelekts) rīkus. Un noslēgumā skolēni atkal strādāja grupās un plānoja kopprodukta izstrādi.
Pēdējā dienā skolēni strādāja grupās un veidoja interaktīvus plakātus par dalībnieku valstu kultūru un tradīcijām. Tas bija arī mūsu mobilitātes gala kopprodukts. Katra grupa noslēgumā prezentēja savu sadarbības plakātu. Kamēr skolēni strādāja grupās, skolotājiem bija koordinatoru sanāksme, kur tika plānotas nākamās aktivitātes.
Mūsu skolēni čakli strādāja gan sagatavošanās posmā, gan mobilitātes laikā. Protams, viņi bija kautrīgi un dažreiz baidījās runāt, bet tas viņiem bija liels izaicinājums, un cerams, ka tas motivēs viņus mācīties svešvalodas, lai būtu plašākas iespējas sazināties gan tiešsaistē, gan virtuālajā vidē. Mēs apguvām jaunas programmas, kas ir būtiskas mūsu projektā.
Daugavpils 13. vidusskolas skolu apmaiņas partnerību projektu “Hum@n tīkli sadarbībai -jauna iekļaujoša metodoloģija virtuālajā vidē” (Hum@n Networks for the Cooperation - A new inclusive methodology by virtual environments Nr. 2019-1-ES01-KA229-063826_2)”līdzfinansē Eiropas Savienība.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

erasmuslogo

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 13. vidusskolas
projekta koordinatore J.Maskaļova
t.29295867
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.