Eiropas Savienības Erasmus + programmas Pamatdarbības N2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts “ Skaņas apkārt mums” (“Sounds Around Us” Nr.2016-1-UK01 – KA219-024418_3)

Projekta pieteicējs Daugavpils 13.vidusskola
Projekta ilgums No 2016. gada 1. septembra  līdz 2018.gada 31. augustam (24 mēneši)
Projekta mērķis Erasmus + programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2),  stratēģisko skolu sadarbības partnerības projekta galvenie mērķi ir:
- attīstīt savstarpējo mijiedarbību starp dažādu valstu – partneru skolēniem, veidojot skaņas, mūziku, kuras kombinē iemaņas un radošo potenciālu;
- motivēt skolēnus labiem sasniegumiem mācīšanās procesā, izmantojot inovatīvas un radošas metodes; iepazīstināt bērnus ar Eiropas kultūras daudzveidību caur spēli un mūziku.
Projekta apraksts Projekts apvieno zinātni, informatīvi komunikatīvās tehnoloģijas un mākslu. Tas  motivēs  skolēnus plānot un veidot atvērtus projektus, kuri veicinās radošā potenciāla un novitātes attīstību. Daļa aktivitāšu dažādu valstu bērniem tiks organizēti sacensību veidā, kas parādīs pašus efektīvākos, radošākos un inovatīvākos problēmu vai uzdevumu risināšanas paņēmienus, kā arī motivēs skolēnus augstākiem sasniegumiem. Uzlabosies arī svešvalodu zināšanas. Skolēniem būs radīta iespēja sadarboties ar dažādu valstu skolēniem, dalīties un gūt pieredzi, izprast Eiropas valstu kultūras vērtības, sadarbības partneru sasniegumus un attīstīt savas informatīvi komunikatīvās prasmes. Savukārt pedagogi iepazīs sadarbības partneru  labāko metodiku darbā ar bērniem, kuriem mācības sagādā grūtības un spēs to pielietot savā skolā. Projekta dalībnieki pēc mobilitāšu īstenošanas dalīsies pieredzē ar citiem skolas skolēniem un pedagogiem, kā arī ar citu skolu pedagogiem semināros vai atklātajās stundās.
Projekta izmaksas 100% ES Mūžizglītības Erasmus+ programmas atbalsts: projekta kopējais finansējums – 22 550.00 (divdesmit divi tūkstoši pieci simti piecdesmit eiro 00 centi).
Projekta mērķa grupa Daugavpils 13. vidusskolas  pedagogi un skolēni, kopā 6 mobilitātes (braucieni).
Projekta aktivitātes Projektam ir vairāki posmi: sagatavošanās, īstenošana, rezultātu pielietošana un publicitāte. Skolēnu atlase dalībai projektā. Katra sadarbības skola (no Apvienotās karalistes, Polijas, Lietuvas un Latvijas) organizēs savu nodarbību: mūzika kā komunikācijas forma, kura ietekmē cilvēka jūtas, domāšanu un darbību, skaņu radīšana izmantojot jaunākās tehnoloģijās, ritma programmēšana, dziesmas par skaņām sacerēšana, mūzikas izpratne – pazīstamu komponistu skaņdarbus iepazīšana, izmantojot instrumentus.

Projekta koordinatore
Jelena Maskaļova
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 29295867