Februārī pie mums atbrauca  Pauls Irbins - vienīgais latvietis, kurš 2015.gadā pretendēja uz iespēju kļūt par vienu no pirmajiem "marsiešiem" cilvēces vēsturē. Pauls ir ZINOO komandas vadītājs, kurš arī vada misiju "Pirmie Latvijas 100km kosmosā."

Pauls atbrauca ar savu raķeti, lai nodemonstrētu to skolēniem ka arī ar nodarbību, kuras laikā skolēniem bija iespēja noskaidrot, kādas būs populārākās profesijas nākotnē, uzzināt par raķešu būvniecību, kas jāzina un jāprot, lai palaistu raķeti, noskaidrot, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai taisītu dzinējus, datorus, raķešu korpusu un palaišanas iekārtas. Pasākuma vadītājs pastāstīja visu par dzīvošanu kosmosā, kas nepieciešams un kādas īpašības, prasmes jāattīsta, lai cilvēks varētu dzīvot kosmosā (māja, ēdiena audzēšana, ūdens attīrīšana, elektrības ģenerēšana) Kopīgi tika noskaidrots, kādi ir kosmonauta profesijas plusi un mīnusi, kāda izglītība ir nepieciešama. Bērni iepazinās ar īstām raķetēm un raķešu elektroniku, darba instrumentiem, ar kuriem strādā šajā nozarē.

Pasākums tika organizēts Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.